pirmadienis, birželio 1 d.
Abortų draudimas atidėtas
tiesa.com

Lietuvos parlamentarai nepritarė įstatymui, kuriuo buvo bandoma uždrausti abortus šalyje. Tačiau Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) prieštarauja tokiai pozicijai ir ateityje žada inicijuoti naujus bandymus, kad abortai šalyje būtų visiškai uždrausti.

 „Jis yra būtinas mūsų valstybei. Jūs kalbate apie abortus. Įstatymas tokios sąvokos nenaudoja. Tai yra negimusių vaikų apsaugos įstatymas. Mes visų pirma kalbame apie gyvybę ir niekas neturi teisės šitos gyvybės naikinti. Jeigu žudysime negimusius vaikus, tai mes, kaip šalis, paprasčiausiai išmirsime“, - įsitikinęs LLRA lyderis Valdemaras Tomaševskis.

Jam nepritaria Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis. Anot jo, toks įstatymas prieštarauja žmogaus Lietuvos konstitucijai ir negali įsigalioti. V. Andriukaitis tvirtino, kad norint sumažinti abortų skaičių šalyje reiktų daugiau investuoti į švietimą, suteikiant reikalingą psichologinę pagalbą moterims, nes draudimai situacijos nepakeis.

Remiantis pateiktais duomenimis, Lietuvoje per metus padaroma apie 10 tūkst. abortų. Pernai 113 abortų atlikta paauglėms iki 17 metų, 4 abortai atlikti mažametėms iki 14 metų.

Abortai uždrausti tik trijose Europos Sąjungos šalyse - Airijoje, Lenkijoje ir Maltoje.

2013 10 14 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt