pirmadienis, sausio 17 d.
AGATA tarybos pirmininkas apie P. Gražulio iniciatyvą: reto bukaprotiškumo idiotizmas
Alfa.lt
BNS foto
Petras Gražulis

Atlikėjų interesus ginančios asociacijos AGATA tarybos pirmininkas Domantas Razauskas itin griežtai kritikuoja Seimo nario Petro Gražulio siūlymą leisti nemokamai, be autoriaus leidimo skelbti kūrinius susirinkimų metu.

„Kaip autorius, atlikėjas ir pilietis aš nesu tikras, ar reikia kai kurių „politikų“ su intelektu kaip tokiu prasilenkiančias nesąmones viešai komentuoti ir pūsti skandalus, iš kurių jie vėliau pasikrauna dėmesiu ir tame nepelnytame dėmesyje tarpsta.

Bet, kad jau tai yra Seime oficialiai registruotas įstatymo pakeitimo projektas, išreiškiu atsargią viltį, kad tokiems pavojingiems marazmams praslysti Seime 2022 m. esama jau šiek tiek per daug mąstančių žmonių“, – feisbuko pranešime rašė D. Razauskas.

Reto bukaprotiškumo idiotizmas.

Atlikėjų ir muzikos leidėjų organizacijos AGATA tarybos pirmininkas neslepia pasipiktinimo dėl parlamentaro siūlymo.

„Todėl mano asmeninio komentaro sušvelninta versija būtų tokia: „reto bukaprotiškumo idiotizmas“. Mano kaip viešo asmens, atstovaujančio Lietuvos atlikėjams asociacijoje AGATA, komentaras būtų: gerbtino Seimo nario registruotą siūlymą vertiname kaip visišką nesusipratimą“, – teigė asociacijos atstovas.

Seimo narys įsitikinęs, kad dabartinis reguliavimas diskriminuoja mitinguotojus

P. Gružulis Seime įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma leisti be autoriaus leidimo ir be autorinio atlyginimo atgaminti ir viešai skelbti kūrinį ne tik religinių apeigų, bet ir susirinkimų metu.

Parlamentaras įstatymo projekte rašo, kad jo siūlymas užtikrintų lygias teises visiems susirinkimams bei nekomercinio pobūdžio renginiams.

„Autorių ir gretutinių teisių saugotojas turi neribotą laisvę ir priklausomai tik nuo jo valios gali leisti naudoti kūrinį susirinkime arba uždrausti, gali apmokestinti arba leisti naudotis nemokamai. Taigi, toks įstatymo reguliavimas diskriminuoja ne tik susirinkusius į mitingą asmenis, bet ir patį kūrinio autorių, jei jis savo pasisakymo negali, nenori ar nesugeba išsakyti kitaip kaip tik menine forma“, – teigė P. Gražulis.

2021 12 14 10:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt