pirmadienis, sausio 17 d.
Aktoriai bei kiti žinomi Lietuvos žmonės kreipsis į G. Nausėdą: tik jūs turit galią skubiai stabdyti GP veikimą
Alfa.lt
Alfa.lt koliažas
Gediminas Storpirštis, Žydrūnas Savickas, Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė

Žinomi Lietuvos kultūros ir sporto žmonės šiandien įteiks prezidentui peticiją dėl galimybių paso veikimo stabdymo. Per savaitę žinomi asmenys surinko virš 112 tūkst. žmonių parašų.

„Peticija yra pilietinė iniciatyva. Šiais 112 tūkst. žmonių parašų, kurie buvo surinkti per rekordinį laiką – savaitę, įpareigojame prezidentą kreiptis į Konstitucinį Teismą su paprasčiausiu klausimu: „Ar galimybių pasas yra teisėtas?“

Susipriešinusioje visuomenėje sklandančios abejonės dėl galimybių paso rodo, kad turime pagaliau išsiaiškinti, kas teisiniu požiūriu yra legalu ir kas ne“, – sakė peticijos „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ iniciatorė, muzikologė Vita Gruodytė.

Nuo jūsų sprendimo priklauso tūkstančių Lietuvos žmonių teisų ir laisvių padėtis.

Peticijoje teigiama, jog Vyriausybė specialiais nutarimais dėl galimybių paso naudojimo įvedė asmenų teisių ir laisvių ribojimus, apribojo asmens teises gauti paslaugas ir įsigyti prekes, gauti tęstinį profesinį mokymą, aukštojo mokslo studijas ir neformalųjį suaugusiųjų švietimą.

„Prezidentas yra vienintelis politinis pareigūnas Lietuvoje, turintis galią skubiai stabdyti žmogaus teises pažeidžiantį reguliavimą. Nuo jūsų sprendimo priklauso tūkstančių Lietuvos žmonių teisų ir laisvių padėtis, Jūsų galioje grąžinti pasitikėjimą valstybe ir sustabdyti tebeaugantį susipriešinimą“, – rašoma peticijoje.

Peticiją su gyventojų parašais šiandien, gruodžio 29 d., 13 val. teiks: aktoriai Gediminas Storpirštis, Rimantė Valiukaitė, Ramūnas Cicėnas, Inesa Paliulytė, Sportininkas Žydrūnas Savickas ir kiti žinomi Lietuvos žmonės.

2021 12 29 10:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt