šeštadienis, liepos 11 d.
Alkoholio pardavimų po 22 val. įstatymo pataisos nesustabdė
tiesa.com

Įsigaliojus draudimui, ir toliau dalis barų ir restoranų naktį pardavinėja alkoholį išsinešti. Tai rodo Lietuvos radijo žurnalistų atliktas eksperimentas Vilniuje ir Kaune. Nuo sausio 1-osios viešojo maitinimo įstaigos naktį turi parduoti tik atidarytus alkoholinių gėrimų butelius bei neleisti žmonėms jo išsinešti.

Sostinėje šeštadienio naktį aplankius keliolika vadinamųjų naktinių parduotuvių, aiškėja, kad iš beveik visų išsinešti alkoholį nėra jokių kliūčių: apsaugos darbuotojų nėra, o pardavėjai su buteliu rankoje išeiti nedraudžia.

Taip pat pastebėta, kad maždaug pusėje barų galima nusipirkti alkoholio uždaroje taroje. Kai kuriuose iš jų tik vaizduojama, kad buteliai atidaromi. Pavyzdžiui, pardavėjai iš tiesų atsuka plastikinį alaus butelį, tačiau kamštelį palieka. Buvo ir tokių vietų, kai pardavėjo paprašius parduoti uždarytą tarą, jie taip ir padarydavo.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujas Alkoholio kontrolės įstatymas, kuris viešojo maitinimo įstaigoms nuo 22 iki 8 valandos draudžia pardavinėti alkoholį uždarytoje taroje ir jį išsinešti žmonėms. Taip tikimasi sumažinti alkoholio vartojimą.

2012 01 09 09:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt