ketvirtadienis, sausio 27 d.
Alytaus meras pasidalijo šiurpinančiais tyrimo rezultatais: kokainas – beveik visose miesto mokyklose
Alfa.lt
Pixabay
Narkotikai

Alytaus mokyklose atliktas tyrimas dėl narkotikų paplitimo atskleidė, kad vaikai šiomis dienomis svaiginasi kokainu, heroinu, metamfetaminu, ekstaziu bei kitais stipriaisiais narkotikais. Tokiomis naujienomis ketvirtadienio vakarą pasidalijo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

„Mūsų visuomenės sveikatos biuro darbuotojai prieš mėnesį tyrė įvairius aplinkos paviršius mokyklose, pavyzdžiui, rankenas, klaviatūras, kompiuterio peles, poilsio zonas, rūbines, tualetus, turėklus ir panašiai“, – feisbuke rašė meras.

Nieko nerasta tik pradinėse mokyklose. Visur kitur... Beveik visose mūsų gimnazijose ir progimnazijose buvo aptikta kokaino pėdsakų.

Pasak Alytaus mero, mėginiai buvo paimti iš 20 ugdymo įstaigų.

„Nieko nerasta tik pradinėse mokyklose. Visur kitur... Beveik visose mūsų gimnazijose ir progimnazijose buvo aptikta kokaino pėdsakų. Trijose ugdymo įstaigose rasta ir daugiau: heroino, metamfetamino, amfetamino, ekstazio pėdsakų ir tokių, kurių pavadinimus apskritai girdėjau pirmą kartą“, – nuogąstavo N. Cesiulis.

Policija jau vykdo patikras mokyklose

Alytaus švietimo įstaigose penktadienį policija vykdo patikras dėl narkotikų – mokyklų vadovų prašymu viešos patalpos tikrinamos su tarnybiniais šunimis.

„Darome patikrinimus. Buvo gautas švietimo įstaigų vadovų prašymas patikrinti mokyklų viešąsias patalpas dėl narkotinių medžiagų turėjimo, laikymo“, – BNS sakė Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė.

Tai vyksta visoje Lietuvoje, ir nė neabejoju, kad didmiesčiuose – dar didesniu tempu ir mastu.

Meras tikina, kad nors šiuo metu jaunimas alkoholio vartoja mažiau nei ankstesnės kartos, džiaugtis čia nėra ko. Esą vaikai alkoholį iškeitė į stipriuosius narkotikus.

„Galima tylėti ir apsimesti, kad viskas gerai. Galima pasidžiaugti, kad jaunimas, palyginti su ankstesnėmis kartomis, alkoholio vartoja kur kas mažiau. Nebemadinga. Tačiau tiesa ta, kad tarp paauglių populiarėja kiti svaiginimosi būdai.

Ir tai – ne tik mūsų miesto problema. Tai vyksta visoje Lietuvoje, ir nė neabejoju, kad didmiesčiuose – dar didesniu tempu ir mastu.

Ką darysime? Šiuo metu bendradarbiaujame su policija, visuomenės sveikatos specialistais, mokyklų vadovais. Vyks reguliarūs ir nereguliarūs patikrinimai su specialiai apmokytais šunimis. Specialūs prevenciniai mokymai. Mokinių tėvai taip pat turėtų reikalus atidėti į šalį ir atidžiau pasižiūrėti į savo vaikus, ką jie veikia, su kuo bendrauja, ką žino, bet dėl įvairių priežasčių nutyli.

Žiūrėti pro pirštus negalime. Privalome užkirsti tam kelią. Tai mūsų visų pareiga. Juk tai – mūsų vaikai“, – rašė meras.

2021 12 17 12:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt