ketvirtadienis, sausio 28 d.
Alytuje bus sodinamos Anglijoje gyvenančių alytiškių dovanotos rožės
tiesa.com
Organizatoriai

Pasaulio alytiškių alėjoje netrukus ne tik sužaliuos praėjusiais metais pasodinti medeliai, bet turėtų pražysti ir rožės.

Balandžio 19 d. 13 val. šioje alėjoje bus sodinama 120 rožių sodinukų, kuriuos alytiškiams dovanoja Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenantys alytiškiai. Juos čia sodins Alytaus ambasadorė JK ir Pasaulio alytiškių alėjos idėjos autorė ir rožių skvero iniciatorė Alvija Černiauskaitė, 60-tūkstantojo alytiškio mama Aldona Zubrickienė, JK gyvenantys alytiškiai bei negalėjusių į sodinimo akciją atvykti buvusių alytiškių artimieji.

120 baltų rožių sodinukų planuojama pasodinti Pasaulio alytiškių alėjoje ties Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolynu.

Pirmieji medeliai ir augalai – ąžuoliukai, putinai, lazdynai ir dervamedžiai ir viržiai – Pasaulio alytiškių alėjoje buvo pasodinti praėjusių metų rudenį. Juos čia sodino JAV, JK, Vokietijoje, Airijoje, Ukrainoje, Norvegijoje ir Moldovoje gyvenančių alytiškių artimieji ar į gimtąjį miestą parvykę alytiškiai.

Dar šiemet alėja turėtų pasipildyti iš Suomijos atkeliausiančiais šermukšniais.

„Idėja Pasaulio alytiškių alėjoje įkurti rožių skverą man gimė JK. Norėjosi abipusio simbolio, kuris vienytų tiek JK gyvenančius, tiek gimtajame mieste gyvenančius alytiškius. Balta rožė yra Anglijos simbolis, ji netgi iškalta ant naujos 1 svaro sterlingų monetos. Tokia pat rožė yra ir Alytaus miesto herbe“, – teigia Pasaulio alytiškių alėjos idėjos autorė ir rožių skvero iniciatorė A. Černiauskaitė.

2019 04 19 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt