sekmadienis, birželio 7 d.
Amerikiečių apklausa: JAV turi ginti Baltijos šalis
tiesa.com

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktos apklausos rezultatai atskleidė, jog šios šalies gyventojai pritartų tam, kad jų kariuomenė gintų Baltijos šalis nuo galimos Rusijos agresijos.

Taip mano daugiau kaip pusė amerikiečių, pranešė naujienų agentūra BNS. Jeigu Lietuvą ar jos kaimynes staiga užpultų Rusija, ar JAV turėtų siųsti karius ginti NATO sąjungininkų – teigiamai į šį klausimą atsakė 52 proc. apklaustų suaugusių amerikiečių. Tai 8 proc. daugiau nei per tokią pat apklausą prieš 3 metus.

Tyrimas taip pat parodė, kad vis daugiau JAV gyventojų įžvelgia Rusijos grėsmę, jie pritaria valdžios sprendimui griežtinti sankcijas Rusijai.

Buvo apklausimai visų 50 valstijų gyventojai.

JAV pastaruoju metu daug diskutuojama apie Rusijos kišimąsi į šalies prezidento rinkimus – amerikiečių žvalgyba teigia, kad ji bandė pakreipti praėjusių metų prezidento rinkimus respublikono Donald’o Trump’o naudai.

Baltijos šalyse buvo kilęs nerimas, kai D. Trump’as per rinkimų kampaniją žadėjo pagerinti ryšius su Rusija ir menkino NATO, vadindamas Aljansą atgyvenusiu. Pernai liepą interviu „The New York Times“ D. Trumpas sakė, kad tuo atveju, jeigu Rusija užpultų Baltijos šalis, jis spręstų, ar reikia suteikti joms pagalbą, tik išnagrinėjęs, ar tos šalys „vykdė savo įsipareigojimus mūsų atžvilgiu“. „Jeigu jos vykdė savo įsipareigojimus mums – tuomet atsakymas yra „Taip“, – teigė jis.

Tapęs prezidentu D. Trumpas apie NATO ėmė kalbėti kiek palankiau. Diplomatai atkreipia dėmesį, kad naujosios administracijos pareigūnų vizitai į regioną pastaruoju metu tapo ypač dažni. Gegužę Lietuvoje viešėjo JAV gynybos sekretorius James’as Mattis’as, liepos pabaigoje į Estiją atvyko JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.

Rusijai aneksavus Ukrainos Krymo regioną, JAV 2014 metais atsiuntė po kelis šimtus karių į Baltijos šalis ir Lenkiją.

2017 08 08 09:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt