ketvirtadienis, liepos 7 d.
Antikūnų testą nemokamai taip pat galės atlikti persirgę ir paskiepyti viena doze žmonės
BNS
BNS foto
Koronaviruso testas

Antikūnų testą nemokamai taip pat galės atlikti koronavirusu persirgę ir paskiepyti viena doze žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Nuo gruodžio 17 dienos vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo“, – rašoma pranešime.

Vieną kartą nemokamas antikūnų testas ir toliau bus atliekamas asmenims, vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą, kurie dar nėra paskiepyti sustiprinančiąja doze ar nėra sirgę COVID-19.

Šis tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

Nemokami antikūnų tyrimai taip pat atliekami vaikams nuo 12 iki 16 metų. Jiems šis tyrimas atliekamas nepriklausomai nuo to, ar jie yra vakcinuoti ar sirgę COVID-19 liga.

Atliekamų tyrimų skaičius vaikams yra neribojamas, tačiau tyrimą kartoti galima ne dažniau kaip kas 30 dienų.

Tokiam tyrimui atlikti imamas kraujo mėginys. Jo rezultatai gali padėti apsispręsti dėl skiepijimosi nuo COVID-19 sustiprinančiąja doze.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 20 10:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt