šeštadienis, gegužės 30 d.
Apsauginės kaukės viešose vietose nebebus privalomos, teigia premjeras
Alfa.lt

Vyriausybė trečiadienį ketina peržiūrėti karantino sąlygas – siūloma atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo viešose vietose.

„Kaukių dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems“, – trečiadienį feisbuke paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.

Kaukes vis dar reikės dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose.

Tokie siūlymai trečiadienį priimtas COVID-19 komiteto posėdyje, sprendimams dar turi pritarti Vyriausybė.

Sprendžiant dėl mokinių grąžinimo į mokyklas, švietimo įstaigoms siūloma pačioms pasirinkti, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą su nustatytais reikalavimais arba mišrų.

Nuo gegužės 30 dienos taip pat siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas, tik be žiūrovų.

Nuo gegužės 30-osios jau leidžiami renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvauja ne daugiau kaip 30 žiūrovų ir bus išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Premjeras sako, kad tuo atveju, jei leis epidemiologinė situacija, „artimiausioje ateityje leidžiamas žiūrovų skaičius gali keistis didėjimo linkme“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius yra pasiūlęs nuo gegužės 25 dienos į mokyklas grąžinti pradinukus, o nuo birželio 1-osios – vyresniuosius mokinius.

Taip pat nuo gegužės 25 dienos siūloma atnaujinti neformalųjį ugdymą, abiturientų konsultacijas mokyklose gyvai. Jau anksčiau yra priimtas sprendimas nuo gegužės 18 dienos atnaujinti vaikų darželių darbą.

Visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos.

2020 05 13 13:43
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt