ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.
Apsauginį dėl kaukės peršovęs vilnietis į teismą yra padavęs antstolę: kaltina neteisėtai paėmus pinigus
Dominykas Griežė
Alfa.lt montažas
Darius Varnas suimtas dėl pasikėsinimo į apsaugos darbuotoją.

Spalį Vilniuje, „Rimi“ parduotuvėje, apsaugos darbuotoją galimai dėl reikalavimų užsidėti veido kaukę (arba dėl to kilusio konflikto) pašovęs vilnietis Darius Varnas (gim. 1979 m.) pastaruoju metu aktyviai virtualioje erdvėje kritikavo ir smerkė dabartinės valdžios vykdomą politiką, tačiau vyras turi ir daugiau nesutarimų su valstybinėmis institucijomis – šiuo metu suimtas šaulys teismui yra skundęsis dėl galimai neteisėtai antstolės nusavintų pinigų.

Itin didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio nusikaltimo vykdytojas teisybės paieškomis ir valdžios kritika aktyviai užsiėmė internete, tačiau dėl asmeninių priežasčių teisybės nusprendė ieškoti ir teisme – D. Varnas Vilniaus miesto apylinkės teismui apskundė sostinėje dirbančią antstolę Virginiją Meškauskienę, taip pat byloje kaip trečiasis asmuo figūruoja ir Mokesčių inspekcija.

Vyriškis, Alfa.lt duomenimis, kreipėsi į teismą skųsdamas antstolės veiksmus, kai ji vykdė baudos, paskirtos administracinio nusižengimo byloje, išieškojimą. Pareiškėjo manymu, antstolė neturėjo pagrindo iš jo išieškoti 122 eurų vykdymo išlaidų.

D. Varno skundą teismas pirmadienį išnagrinėjo rašytinio proceso būdu, nei pareiškėjui, nei antstolei ar Mokesčių inspekcijos atstovams nedalyvaujant.

Šūviai į apsauginį

Rezonansinė istorija, kurios pagrindiniu veikėju tapo D. Varnas, įvyko spalio 19 d. popietę Vilniuje, Karoliniškėse veikiančioje „Rimi“ parduotuvėje. Tiksli nusikaltimo eiga iki šiol visuomenei nėra aiški, tačiau vyrauja versija, kad tarp D. Varno ir parduotuvės darbuotojo kilo konfliktas, kai į parduotuvę atėjusio vilniečio apsaugos darbuotojas pareikalavo užsidėti kaukę, o D. Varnas atsisakė.

Tolesnė konflikto eiga nėra iki galo aiški, kadangi vyras apsaugos darbuotoją pašovė jau ne parduotuvėje, o parduotuvės prieigose, išėjęs į lauką.

Gan iškalbingas sutapimas – spalio 14 d. D. Varnas feisbuke skelbė vėliau įvykdyto nusikaltimo kontekste gan provokuojantį įrašą, kuriame deklaravo, kad nenešioja kaukės, pareigūnus vadino mentais. „Ei, mentai. Vaikštinėju visur be kaukės. Ir ką jūs man padarysit?“ – tokį įrašą paskelbė suimtasis šaulys.

Mėgino eiti į Seimą

Ginklą prieš apsaugos darbuotoją panaudojęs vilnietis prieš beveik dešimtmetį dalyvavo Seimo rinkimuose, taip pat nemažai laiko pradirbo su ginklais ir šaudmenimis susijusioje sferoje.

D. Varnas 2012-aisiais buvo Tautos vienybės sąjungos kandidatas Seimo rinkimuose. Tautos vienybės sąjunga šiuose rinkimuose dalyvavo koalicijoje su dar trimis partijomis – Lietuvos centro partija, Lietuvos socialdemokratų sąjunga ir Tautininkų sąjunga. Tačiau įtakingu politiniu to meto veikėju D. Varno greičiausiai negalima laikyti – Tautos vienybės sąjungos iškeltų kandidatų sąraše vilniečiui buvo tekęs 28 numeris, kai visame sąraše buvo 29 kandidatai, o bendrame koalicijos, pavadintos nacionaliniu susivienijimu „Už Lietuvą Lietuvoje“, sąraše D. Varnas buvo reitinguojamas 127 numeriu.

Pirmosiose koalicijos sąrašo vietose tuo metu figūravo tautinių pažiūrų veikėjai – Gintaras Songaila, Julius Panka.

Vyriausiajai rinkimų komisijai 2012 m. pateiktoje biografijoje vilnietis nurodė, kad 2006 m. įgijo fizikos magistrą, dirbo inžinieriumi, tačiau vėliau D. Varno keliai pasuko kiton sritin – vyras 2007–2010 m. dirbo ginklų parduotuvėse „Oksalis“ ir „Vollit“, buvo bendrovės „Guncare“ direktorius.

Po nesėkmingo dalyvavimo rinkimuose D. Varnas liko visuomeniškai aktyvus ir aktyviai kritikavo dabartinę valdžią ir jos politiką feisbuke – vilnietis pasisakė prieš sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, premjerę Ingridą Šimonytę, valdžios dėl koronaviruso pandemijos taikomas priemones, teisėsaugos pareigūnus.

2021 11 09 09:11
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt