trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Ar bus pasirašyta sutartis?
tiesa.com

Naujienų agentūros „Interfax“ duomenimis, artimiausiomis dienomis tarp Baltarusijos ir Lietuvos bus pasirašytas susitarimas dėl valstybės sienos supaprastinto kirtimo pasienio zonos gyventojams. Tačiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija šios informacijos nepatvirtina.

"Susitarimas su Lietuva dėl sienos kirtimo pasienio gyventojams bus pasirašytas artimiausiomis dienomis. Visi buvę klausimai išspręsti", - agentūrai "Interfax" sakė Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto atstovas Igoris Račkovskis. Anot jo, Baltarusija išplėtė pasienio zonos, kurios gyventojams bus taikomas supaprastintas sienos kirtimas, teritoriją iki 50 kilometrų nuo valstybės sienos. Pareigūno teigimu, tokio susitarimo pasirašymas rodo, kad "Baltarusija nėra izoliuota valstybė".

Lietuvos diplomatai teigia, kad konkrečios datos ilgai stringančiam susitarimo pasirašymui nėra. Planuojama, kad pagal sutartį, rajonuose, esančiuose iki 50 kilometrų nuo sienos, gyventojai galėtų judėti turėdami penkerius metus galiosiančius specialius leidimus. Pavyzdžiui, Gardino ir Lydos gyventojai tada galėtų be vizų atvykti į Vilnių ar Druskininkus ir atvirkščiai.

Lietuvos teritorijoje prie Baltarusijos gyvena apie 800 tūkst. žmonių, o Baltarusijos pusėje laisvu judėjimu galėtų pasinaudoti apie 600 tūkst. gyventojų.

Lietuva taip pat derėjosi ir su Rusija dėl supaprastintos sienos kirtimo tvarkos Lietuvos - Kaliningrado srities pasienio gyventojams, tačiau Rusija dabar nori bevizio režimo ne tik visai Kaliningrado sričiai, bet  ir visai Rusijai.

2010 10 05 07:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt