trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Ar šauktinių kariuomenėje atsiras vietos kaliniams?
tiesa.com

Laikinam, penkerių metų laikotarpiui, Lietuvoje sugrąžinama šauktinių kariuomenė. Tokį sprendimą priėmė Seimas. Ragindamas balsuoti už Lietuvos Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas priminė apie įvykius Ukrainoje ir tvirtino, kad šiuo metu pilnai suformuoti kariuomenės tik iš profesionalų nėra jokių galimybių.

Nors anksčiau parlamente sklandė kalbos, kad politikai nėra vieningi dėl šauktinių kariuomenės, prieš balsavo vos trys seimo nariai. Tiesa, frakcijos šauktinių kariuomenės grąžinimui pritarė su išlygomis.

Liberalo Eligijaus Masiulio manymu, į kariuomenę jaunuoliai turi būti šaukiami ne atsitiktine tvarka, rengiant loteriją. Politiko nuomone, atlikti devynis mėnesius truksiančią tarnybą turėtų „savo kelio neradę“ jaunuoliai, o ne baigę aukštąjį mokslą ir turintys darbus.

„Tvarkiečiai“, savo ruožtu, siūlo išskirti socialines grupes, kurių atstovai pirmiausiai būtų kviečiami į kariuomenę. Po savanorių – pirmiausiai bedarbiai, valdininkai ir už nesunkius ar apysunkius nusikaltimus teisti asmenys.

Kad nuteistieji galėtų būti šaukiami pasisakė ir seimo narė Birutė Vėsaitė. Jos nuomone, į šauktinių kariuomenę turėtų būti „imami“ ilgalaikiai bedarbiai ir tinkamo amžiaus kaliniai. „Tai yra rezervas, kur mes galėtume papildyti savo armijos gretas. Dar vienas šaltinis - (…) tai pataisos kolonijose sėdintys jauni žmonės. (…) Juos reikėtų integruoti labai atsargiai. Bet taip duotume šansą šiems jauniems žmonėms“, - B. Vėsaitės pasiūlymą citavo portalas Delfi.lt.

2015 03 19 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt