sekmadienis, liepos 5 d.
Ar Ž. Ilgausko istorija išjudins apsnūdusius politikus?
tiesa.com

Vienas garsiausių Lietuvos sportininkų – krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas turėtų netekti Lietuvos pilietybės. Taip turėtų nutikti, nes Lietuvos įstatymai draudžia turėti dvigubą pilietybę. Tačiau šis istorija nebūtinai baigsis taip, kaip dabar prognozuojama.

Garsi pavardė išjudino politikus, kurie jau seniai diskutuoja dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Prezidentė netgi pateikė Seimui Pilietybės įstatymo pataisas, kuriomis ypatingų nuopelnų mūsų šaliai turintys asmenys gautų teisę į dvigubą pilietybę neatsisakant Lietuvos piliečio paso. Įstatymo pataisos buvo siūlytos ir prieš ketverius metus, tačiau pati prezidentė siūlymus dėl išimtinių teisių vetavo.

Dvigubą pilietybę dabar gali turėti tik labai nusipelnę Lietuvai asmenys, vedę arba ištekėję už kitos šalies valstybės piliečio arba yra užsienyje gyvenančių ir nuo sovietų pabėgusių lietuvių palikuonys.

Politikai ėmė raginti Ž. Ilgauską priskirti prie Lietuvai nusipelniusių žmonių, tačiau sporto pasaulio valdininkai nestojo mūrų už krepšininką. Neva, jis už Lietuvos rinktinę per savo ilgametę karjerą sužaidė vos trejas rungtynes ir taip prie šalies vardo garsinimo neprisidėjo.

Kaip pranešė žiniasklaida, labiausiai dėl to, kad krepšininkas neteks Lietuvos pilietybės pergyvena garbaus amžiaus Ž. Ilgausko tėvai. Jų teigimu, sūnus gailisi dėl to, kad padarė klaidą ir pats pasiprašė pilietybės, o nepriėmė jos vedęs amerikietę.

2014 11 05 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt