sekmadienis, vasario 28 d.
„AstraZeneca“ vakcina nebus skiepijami vyresni nei 65 metų
BNS

Europos vaistų agentūra (EVA) patvirtino britų farmacijos bendrovės „AstraZeneca“ vakciną nuo COVID-19, tačiau ja šalyje nebus skiepijami vyresni žmonės, informavo sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

„Europos vaistų agentūra jau patvirtino „AstraZenecos“ vakciną. (...) Detaliai dar nesu susipažinusi, bet, mano žiniomis, kadangi vakcinos tyrimai nebuvo pakankamai išsamūs asmenų grupėje 55 plius, tai jie nerekomenduoja šitos vakcinos šitiems žmonėms naudoti“, – BNS sakė viceministrė.

Anot jos, tyrimai buvo daryti su jaunesniais žmonėmis, todėl nėra aišku, ar vakcina pakankamai efektyvi vyresniems žmonėms.

„Tai jokiu būdu nereiškia, kad kenkia ta vakcina“, – sakė ji.

Ž. Simonaitytės teigimu, Lietuva vadovausis EVA rekomendacijomis, ir „AstraZeneca“ vakcina skiepys jaunesnius žmones.

„Mes visus vaistus naudojam pagal patvirtintą instrukciją, tai naudosim vakciną atitinkamai toms grupėms, kur yra jaunesni asmenys“, – sakė ji.

Pati EVA apie vakcinos patvirtinimą informacijos kol kas dar nepateikė, nors tą padaryti yra suplanavusi.

Savo ruožtu Vokietijos skiepijimo komisija ketvirtadienį paskelbė rekomenduojanti „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 skiepyti tik jaunesnius nei 65 metų amžiaus žmones. Tą ji grindžia duomenų trūkumu apie vakcinos veiksmingumą vyresnio amžiaus žmonėms.

Kaip šią savaitę informavo Prezidentūra, Europos Sąjunga (ES) šiuo metu vykdo įtemptas derybas su britų farmacijos bendrove „AstraZeneca“ dėl vakcinų tiekimo.

Kompanija praėjusią savaitę paskelbė, kad ES šalims pirmąjį šių metų ketvirtį pateiks mažiau vakcinų nei planuota. Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija savaitgalį teigė, kad šalis gaus tik penktadalį anksčiau numatytų vakcinų.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas Gytis Andrulionis antradienį BNS sakė, kad „AstraZeneca“ padidino Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos narėms planuojamų pristatyti COVID-19 vakcinų kiekius vasariui, tačiau skaičių nedetalizavo.

„Johnson & Johnson“ penktadienį pranešė, kad jos kuriamos vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas siekia 66 procentus.

Anot sveikatos apsaugos viceministrės, ši vakcina galėtų būti patvirtinta dar vasarį.

„Kalba eina apie vasario pabaigą arba kovo pirmą pusę“, – teigė Ž. Simonaitytė.

Praėjusį mėnesį Bendrijos gyventojai pradėti skiepyti „BionTech“ ir „Pfizer“ vakcina, o sausio pradžioje patvirtinta „Moderna“ bendrovės vakcina.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 29 18:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt