ketvirtadienis, vasario 25 d.
„AstraZeneca“ vasarį į Lietuvą pristatys apie 50 tūkst. vakcinos dozių
Alfa.lt

Britų ir švedų bendrovė „AstraZeneca“ vasarį į Lietuvą pristatys apie 50 tūkst. COVID-19 vakcinos dozių, teigia sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

„Šiandien, kelių valandų bėgyje, gavome tikslius jų duomenis apie artimiausius du jų tiekimus, numatytus vasario mėnesį (...) Mes čia kalbame apie skaičius, kurie nesieks 50 tūkst. dozių“, – laidoje „LRT forumas“ pirmadienį sakė viceministrė.

Jos teigimu, „AstraZeneca“ vakcinos į Lietuvą turėtų išvykti vasario 7 ir 19 dienomis, todėl šalį pasieks praėjus kelioms dienoms po išvežimo.

Ž. Simonaitytė sako, kad „yra kalbama“, jog kovo mėnesį gali būti patvirtinta „Johnson & Johnson“ vakcina, viena iš šešių, su kuria Europos Sąjunga yra sudariusi tiekimo sutartį.

Viceministrės teigimu, Vyriausybei šią savaitę ketinama pateikti svarstymui klausimą dėl dar vienos vakcinos – „Valneva“.

Su šia bendrove sutartis bendrijos lygiu dar nėra sudaryta.

„Taip pat dar viena nauja vakcina, dėl kurios mes nesame sudarę sutarties, bet kaip tik planuojame šią savaitę ir Vyriausybei teikti svarstymui įsigyti papildomai dar vienos vakcinos, kurios sutarties Europos Sąjungos lygiu dar nėra“, – kalbėjo Ž. Simonaitytė.

„Valneva“ šiuo metu derasi su Europos Sąjunga dėl iki 60 mln. dozių tiekimo.

2021 02 02 08:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt