sekmadienis, balandžio 11 d.
Aštuonmečio Gabrieliaus likimas nulemtas
tiesa.com

Garsiai ir skandalingai nuskambėjusi istorija apie aštuonmetį berniuką, kuris buvo atimtas iš motinos Norvegijoje, atrodo, eina į pabaigą. Norvegai nusprendė, kad Gražinos Leščinskienės sūnus į Lietuvą negrįš ir su močiute negyvens.

Norvegijos teismo sprendimu Gabrielius lieka gyventi pas globėjus Norvegijoje, nors Lietuvoje jo globa paskirta močiutei, jo motinos – G. Leščinskienės mamai. Norvegijos vaiko teisių gynėjai komentuodami savo sprendimą sakė, kad berniukui apsigyvenus Lietuvoje jie neturėtų praktinių galimybių tikrinti, kaip auga vaikas, pranešė Info.tv.

Su žurnalistais kalbėjusi G. Leščinskienė įsitikinusi, kad teismas net nesvarstė tokios galimybės, nes tai jau šalies principo klausimas. „Jie jo jokiais būdais negrąžins, kol nebus griežtai pareikalauta“, - sakė biologinė berniuko mama. Moteris įsitikinusi, kad Lietuva savo pilietįturi susigrąžinti diplomatinėmis priemonėmis.

Mažametis Norvegijoje iš motinos buvo atimtas argumentuojant tuo, kad jis grįžęs iš Lietuvos mokykloje būdavo agresyvus ir keistai elgėsi. Vėliau tai buvo pavadinta netinkama priežiūra šeimoje ir seksualizuotuelgesiu. Pati mama tvirtino, kad toks elgesys buvo išprovokuotas patyčių mokykloje.

Kokių veiksmų imsis dabar Lietuvos pusė, kol kas nežinia. Anksčiau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tikino, kad šalis visais įmanomais būdais bandys susigrąžinti Gabrielių ir kitus iš tėvų svetur atimtus vaikus.

2015 05 13 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt