ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Atlyginimai Lietuvoje augs sparčiau nei kainos
tiesa.com

Trečiadienį Finansų ministerija pristatė šalies makroekonomikos prognozes. Kaip pabrėžė finansų ministras Vilius Šapoka, nuo šių prognozių įprastai priklauso tiek planuojamas šalies biudžetas, tiek planuojami mokestiniai pakeitimai bei šalies fiskalinė politika.

Paskutinį kartą Finansų ministerija savo prognozes buvo atnaujinusi pernai rudens pradžioje. Tuomet ji prognozavo, kad 2018 m. bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 2,9 proc., o 2019 ir 2020 m. – atitinkamai 2,5 proc. ir 2,4 proc.

Atnaujinusi savo prognozes Finansų ministerija pakoregavo skaičius. Remiantis naujosiomis prognozėmis, 2018 m. BVP turėtų augti 3,2 proc. – 0,3 proc. sparčiau, nei buvo prognozuota rudenį. 2019 ir 2020 m. – atitinkamai BVP turėtų augti 2,8 ir 2,5 proc. Tikėtina, kad 2021 m. šis skaičius augs dar 2,5 proc.

Kaip teigė Finansų viceministrė Miglė Tuskienė, ekonomika pasaulyje auga sparčiau, nei buvo prognozuota, ir ši tendencija gali tęstis dar keletą metų. Kalbant konkrečiai apie Lietuvą, šalies ekonomika taip pat auga, ir šis procesas vyksta sparčiau nei visoje euro zonoje.

Finansų ministerija taip pat įvertino šalies nedarbo lygį. Šis rodiklis 2017 m. siekė 7,1 proc. Prognozuojama, kad šiemet nedarbo lygis sieks 6,5 proc. 2019 m. šis skaičius, prognozuojama, sieks 6,1 proc., 2020 m. – 5,9 proc.

Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šiemet vidutiniškai turėtų didėti 6,6 proc., 2019 m. 6,2 proc., o 2020 m. – 6 proc. Kalbant apie infliaciją, tikėtina, kad ji šiemet mažės iki 2,9 proc. Pernai šis skaičius siekė 3,7 proc. Prognozuojama, kad 2019 m. infliacija Lietuvoje sieks 2,4 proc. Finansų ministerija pabrėžia, kad darbo užmokestis Lietuvoje augs sparčiau nei kainos, o infliacija, pasak finansų ministro V. Šapokos, išsikvėpė.

Finansų ministerija taip pat įžvelgia ir vieną ne tokią džiuginančią tendenciją – darbingo amžiaus žmonių Lietuvoje mažėja. Tai, anot M. Tuskienės, lemia mažas gimstamumas ir emigracija. Viceministrė, aptardama migracijos kreives, išskyrė „istorinį įvykį“: 2017 m. gruodžio mėnesį į Lietuvą sugrįžo daugiau žmonių, nei iš jos išvyko. Visgi sausio mėnesį šios kreivės vėl susikeitė vietomis.

Finansų ministras V. Šapoka, apibendrindamas rodiklius, išskyrė keletą pagrindinių aspektų: „Ekonomika auga ir gan sparčiai, o tas augimas yra subalansuotas. Darbo našumas augo sparčiausiai visoje ES. Produktyvios investicijos taip pat augo dviženkliais skaičiais ir tai tikrai yra nuostabus rodiklis, kadangi jis rodo, kad po kelerių metų stagnavimo investicijos atsigavo ir būtent tokių investicijų Lietuvai reikia.“

Šaltinis: Alfa.lt

2018 03 21 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt