antradienis, sausio 26 d.
Atnaujintose izoliacijos taisyklėse – geros žinios persirgusiems COVID-19
Alfa.lt

Valdžia suskubo taisyti izoliacijos taisyklėse iki šiol buvusią nelogišką nuostatą, kad izoliacija po rizikingo kontakto privaloma ir jau persirgusiems COVID-19. Nors naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad tokie asmenys praktiškai nebeturi galimybių pakartotinai užsikrėsti, jiems vis tiek tekdavo izoliuotis.

„Reaguodama į epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį izoliuojamų gyventojų skaičių ir mokslininkų išvadas bei rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu (COVID-19)“ – praneša SAM.

Iki šiol persirgę COVID-19 asmenys patekdavo į absurdišką situaciją – nors susiformavęs imunitetas jiems leidžia nebebijoti pakartotinio užsikrėtimo, pagal galiojusią saviizoliacijos tvarką jie vis tiek turėdavo izoliuotis po rizikingo kontakto keturiolikai dienų.

Pagal atnaujintą tvarką, jeigu koronavirusu persirgusiam žmogui per tris mėnesius nuo susirgimo bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis nebereikės.

Nemažos baudos

Alfa.lt primena, kad už izoliacijos pažeidimus gresia nemažos baudos arba net baudžiamoji byla. Anot Policijos departamento, izoliacijos pažeidėjai pagal Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK) traukiami atsakomybėn už veiką, numatytą ANK 45 str. 4 d. ir 526 str. 3 d., pagal Baudžiamąjį kodeksą (BK) gali būti traukiami atsakomybėn už veiką, numatytą BK 277 str.

Pagal ANK 45 straipsnį atsakomybė numatyta už Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo ir kitų panašių teisės aktų pažeidimus. Šiame straipsnyje numatytos baudos siekia net 6 tūkst. eurų.

ANK 526 straipsnis apibrėžia atsakomybę už Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo ir kitų civilinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nevykdymą ar pažeidimą, pastarajame numatyta griežčiausia bauda taip pat siekia 6 tūkst. eurų.

BK 277 straipsnyje atsakomybė numatyta tiesiog už Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimus. Tačiau gresiančios sankcijos – nepalyginti griežtesnės: jei COVID-19 užsikrėtęs žmogus dėl neatsargumo sukelia pavojų apsikrėsti kitam asmeniui, gresia laisvės atėmimas iki 1 metų, o jei sergantis COVID-19 padėtų išplisti susirgimui ar net sukeltų epidemiją, grėstų laisvės atėmimas iki 5 metų.

2020 12 01 08:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt