antradienis, rugsėjo 27 d.
Audra visoje Šiaurės Europoje: Lietuvoje nutrūksta elektros tiekimas, o Britanijoje skaičiuojamos aukos
BNS
Pixabay

Šiaurės Europoje savaitgalį praūžusi galinga audra nusinešė mažiausiai keturių žmonių gyvybes, apgadino pastatų ir automobilių, privertė uždaryti kai kuriuos tiltus, sukėlė potvynių ir trikdė eismą, o tūkstančiai namų ūkių liko be elektros.

Sekmadienį audra Malikas toliau judėjo į šiaurę, nešdama stiprų vėją, lietų ir snygį į Daniją, Suomiją, Norvegiją ir Švediją.

Į Skandinaviją ir Šiaurės Vokietiją Malikas vėlai šeštadienį atkeliavo iš Didžiosios Britanijos, kur pridarė materialinės žalos ir sukėlė chaosą keliuose.

Ypač smarkiai audra smogė Škotijai, kur šeštadienį krentantys medžiai mirtinai sužalojo berniuką ir 60 metų moterį.

Pranešama, kai kuriose Škotijos vietose vėjo gūsiai, kurių greitis viršijo 160 km per valandą, smarkiai sutrikdė eismą, dešimtims tūkstančių namų nutrūko elektros tiekimas.

Škotijos vadovė Nicola Sturgeon įspėjo, kad sekmadienį regione prognozuojama nauja audra kai kur gali būti daug smarkesnė nei tikėtasi.

Danijoje dėl itin stipraus vėjo ir smarkios liūties šeštadienį laikinai buvo uždaryti keli tiltai, tarp jų – Eresundo (Zundo) automobilių ir geležinkelio tiltas, jungiantis Kopenhagą su Švedijos miestu Malme.

Danijos žiniasklaida pranešė, kad 78 metų moteris buvo pargriauta smarkaus vėjo ir mirė nuo sunkių sužalojimų.

Kaimyninės Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad šeštadienio vakarą žuvo 58-erių vyras, ant kurio nukrito audros nuplėštas reklaminis stendas. Nelaimė įvyko netoli sostinės Berlyno esančiame Belice.

Šiauriniame Brėmeno mieste nukritęs medis sužeidė pėsčiąjį, o šiaurės rytiniame Meklenburgo-Pomeranijos regione motociklininkas trenkėsi į nuvirtusį medį ir sunkiai susižeidė.

Šeštadienio vakarą ir sekmadienį šiaurės ir rytų Vokietijoje, ypač tarp Berlyno, Brėmeno ir Hamburgo, dėl nukritusių šakų ir medžių sutriko tolimojo susisiekimo traukinių eismas.

Danijoje daug kur kilę potvyniai padarė didelės materialinės žalos. Policijai buvo pranešta apie kelis eismo įvykius, kuriuos sukėlė krintantys medžiai ir vėjo nešamos nuolaužos.

Smarkiai nukentėjo ir pietiniai Švedijos regionai: tūkstančiai namų sekmadienio popietę neturėjo elektros, dėl stipraus vėjo buvo atšaukti keltai į Baltijos jūros salą Gotlandą.

Norvegijoje, be kita ko, pranešta apie padarytą didelę žalą namams, automobiliams ir laivams, o gausus snygis visoje Suomijoje sukėlė avarijų keliuose, kai kuriose šalies dalyse sutriko autobusų ir traukinių eismas.

Vairuokite atsargiai

Pirmadienio naktį eismo sąlygas sunkins snygis, pūga, plikledis ir stiprus vėjas, įspėja Automobilių kelių direkcija.

Naktį turėtų snigti, pustyti, formuosis plikledis, vietomis kils pūga.

Šiaurės vakarų vėjo gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, pirmoje nakties pusėje vakariniuose rajonuose vietomis iki 27 m/s, pajūryje 28-30 m/s. Žemiausia oro temperatūra sieks nuo nulio iki penkių laipsnių šalčio.

Sekmadienio pavakarę dėl besitęsiančio silpno snygio, vietomis pereinančio į šlapdribą, valstybinės reikšmės pagrindinių kelių dangos daug kur šlapios ar su šlapio sniego provėžomis, vietomis padengtos plonu pažliugusio sniego sluoksniu.

Jonavos rajone eismo sąlygas sunkina lijundra.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai didžiojoje šalies dalyje yra daug kur padengti šlapio ar prispausto sniego sluoksniu, vietomis provėžoti bei apledėję.

Kelininkai slidžius ir apingtus kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašoma būti atidžius, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo kelyje.

Oro temperatūra siekia nuo nulio iki dviejų laipsnių šilumos.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai didžiojoje šalies dalyje yra daug kur padengti šlapio ar prispausto sniego sluoksniu, vietomis provėžoti bei apledėję.

Kelininkai slidžius ir apingtus kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašoma būti atidžius, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo kelyje.

Oro temperatūra siekia nuo nulio iki dviejų laipsnių šilumos.

Atšaukė renginį

Dėl permainingų orų šiemet Sartų žirgų lenktynės nevyks, tačiau rengiama šventė „Unt Sartų“.

Kaip pranešė Zarasų savivaldybė, lenktynes organizuojanti Žemės ūkio ministerija tokį sprendimą priėmė, nes „hipodrome žemė neįšalusi, lenktynių takas minkštas“.

Ministerijos teigimu, ledo takui išlieti reikia maždaug trijų savaičių ir ne mažiau kaip 10 laipsnių šalčio.

Nepaisant atšauktų Sartų žirgų lenktynių, vasario 5-ąją rengiama šventė šventė „Unt Sartų“, jos programoje – poledinės žūklės varžybos, geriausių žvejų apdovanojimai, istorinis-edukacinis žygis po Dusetų kraštą, o Nepriklausomybės aikštėje veiks mugė.

Žirgų lenktynės ir anksčiau yra buvusios atšauktos dėl netinkamų orų.

Lenktynės Dusetose vyksta nuo XIX amžiaus. Nuo 1905 metų jos organizuojamos kasmet.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 30 18:48
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt