antradienis, rugpjūčio 9 d.
Augančios grožio paslaugų kainos: ar specialistai nesiekia pasipelnyti?
Goda Košinskytė
BNS
Manikiūras

Grožio paslaugų kainos vis didėja – pastaruoju metu moteriškas ir vyriškas kirpimas, manikiūras ar veido procedūros brango nuo 2 iki 7 eurų, tvirtina Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė. Asociacijos atstovė įvardija, kas lėmė tokį kainų pokytį.

„Įvairių grožio paslaugų (vyriško / moteriško kirpimo, makiažo, manikiūro, pedikiūro, veido procedūrų) kainų pokyčiai pastaruoju laikotarpiu kito ir keitėsi ne taip ženkliai, tarkime, kaip dujų, elektros, kuro ar maisto kainos. Vidutiniškai jos pakilo nuo 2 iki 7 eurų, – Alfa.lt pasakojo J. Mačiulienė. – Jeigu 2020 m. paslaugos buvo, pvz., 15–20 eurų, tai 2022 m. jos yra 17–25 eurai ir panašiai.“

Asociacijos prezidentė teigia, kad specialistai paslaugų kainas kelia ne dėl savanaudiškumo ar siekio pasipelnyti, tačiau „tai vienas mažas žingsnis bent kiek kompensuoti užgriuvusią mokestinę naštą“. Prie kainų pokyčių prisidėjo ne tik dvejus metus trukusi pandemija, dėl kurios dalis grožio specialistų apskritai uždarė savo verslą, bet ir didėjanti infliacija šalyje.

„Ko gero, kito visų paslaugų kainos, tačiau tokio kainų šuolio, kokį matome maisto sektoriuje, nedrįstume taikyti niekada. Paslaugos – ne pirmos būtinybės prekės, galima pakentėti, kurį laiką išgyventi. Priežastys, kurios diktuoja būtinybę keisti kainas, – kuro, dujų, elektros, naudojamų produktų, medžiagų ženklus pabrangimas“, – pasakojo ji.

J. Mačiulienė priduria, kad kainų pokytis mažesniuose miestuose ir miesteliuose yra kur kas mažesnis: „Kainų pokytis mažesniuose miestuose visuomet mažesnis, taip buvo ir neprasidėjus infliacijai. Meistrai taip pat investuoja į savo žinias, produktus, kuriuos naudoja ir didžiųjų miestų meistrai, tačiau jų paslaugų kainos visuomet yra žemesnės. Kodėl? Pasak pačių meistrų, dėl to, kad klientų nėra tiek daug, nėra jų didelio praeinamumo, „visi savi“.

Asociacijos prezidentė nesiryžo prognozuoti, kaip ateityje gali keistis grožio paslaugų kainos, tačiau yra įsitikinusi, kad lengva nebus.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, didžiausias kainų pokytis buvo jaučiamas 2021 m. gruodžio mėnesį palyginti su 2020 m. gruodžiu. Tuomet moterų kirpimo paslaugos brango beveik 10 proc., vyrų ir vaikų kirpimo paslaugos 11,5 proc., o antakių dažymas ir formos korekcija 12,5 proc.

Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja Virginija Jasionienė sako, kad „aprašyti kainų pasikeitimus skirtinguose Lietuvos miestuose gana sudėtinga, nes vienais metais vienuose, kitais metais kituose miestuose buvo kainų pasikeitimai.

Tuo labiau kad 2020–2021 m. buvo pandeminiai metai, tam tikrais mėnesiais grožio paslaugos nebuvo teikiamos ar buvo teikiamos su apribojimais“.

Ji priduria, kad kainų kilimą galėjo lemti įvairūs veiksniai, „tiek energetinių produktų kainų kilimas, tiek nauji reikalavimai dėl saugumo, dezinfekavimo priemonių naudojimo“.

2022 06 25 08:26
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt