penktadienis, balandžio 16 d.
„Auksiniai scenos kryžiai“ – režisieriui D. Abariui, operos solistei J. Gedmintaitei
Alfa.lt

Šeštadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) Vilniuje surengta tradicinė „Auksinių scenos kryžių“ įteikimo ceremonija.

Geriausiu režisieriumi pripažintas Dalius Abaris už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą.

Apdovanojimas už geriausią moters vaidmenį atiteko Aistei Zabotkaitei už Alisos vaidmenį spektaklyje „Alisa“, o vyro vaidmens kategorijoje – Sergejui Ivanovui už Žako Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“. Geriausiu aktorių ansambliu tapo aktoriai, vaidinę spektaklyje „Respublika“.

Scenografijos kategorijoje apdovanojimas skirtas Laurynai Liepaitei už scenografiją spektakliams „Alisa“ ir „Batsiuviai“, vaizdo projekcijų kategorijoje – Mikui Žukauskui už vaizdo projekcijas spektakliui „Austerlicas“.

Muzikos spektakliui kategorijoje apdovanotas Arturas Bumšteinas už muziką spektakliams „Austerlicas“ ir „Urbančičiaus metodas“.

„Auksinis scenos kryžius“ skirtas solistei Joanai Gedmintaitei už Anos Bolein vaidmenį operoje „Ana Bolena“, o vyro solisto kategorijoje – Tadui Girininkui už Dalando vaidmenį operoje „Skrajojantis olandas“ ir Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“.

Choreografijos kategorijoje įvertita Erika Vizbaraitė – už choreografiją tiriamajam šokio spektakliui „Apnea“.

Geriausia šokėja už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ tapo Marija Ivaškevičiūtė, o vyro šokėjo kategorijoje – Nielsas Claesas (Nilsas Klaesas) už vaidmenis šiuolaikinio šokio spektakliuose „i (aš)“ ir „Klajojančios kopos“.

Jaunojo menininko ar menininkės kategorijoje apdovanotas Laurynas Adomaitis už dramaturgiją spektakliui „Alisa“, spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje – režisieriaus Zvi Saharo darbas „Didysis sprogimas“.

Naujoje kategorijoje „Pandemijai atsparus teatras“ įvertinta Žilvino Vingelio internetinė (anti)utopija „#PROTESTAS“

Be „Auksinių senos kryžių“, už naujų sceninės išraiškos formų paieškas buvo įteiktas atminimo ženklas – „Boriso Dauguviečio auskaras“ – spektaklio „Kvėpuojame drauge“ kūrėjams – Lietuvos rusų dramos teatrui.

Padėkos premija už ilgametį indėlį į scenos meną skirta teatro dailininkei Janinai Malinauskaitei.

Geriausi šalies teatralai „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanojami Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją. Pernai dėl COVID-19 plitimo ceremonija po atidėliojimų surengta lapkričio mėnesį.

Šiemet apdovanojimams už reikšmingiausius pastarųjų metų darbus nominuoti 75 menininkai.

Dėl epidemiologinės padėties apdovanojimų ceremonija vyko tuščioje teatro didžiojoje salėje.

2021 03 27 22:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt