penktadienis, spalio 7 d.
Avariją sukėlęs neblaivus teisėjas pateikė savo versiją: koją pakišus stresui, patyrė „proto užtemimą“
Agnė Baltrūnaitė
Alfa.lt
Teisėjo Vaclavo Karšulio bylos nagrinėjimas

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo bylą, kurioje teisiamas dabar jau buvęs Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjas Vaclavas Karšulis. Pastarasis būdamas neblaivus sukėlė eismo įvykį Pašilaičių rajone. Jo metu susidūrė keturi automobiliai.

Avarijos, įvykstančios dėl neblaivių asmenų kaltės, ne naujiena. Visgi šįkart į Vilniaus apygardos teismo akiratį patekęs teisėjas V. Karšulis sukėlė masinį eismo įvykį. Valstybės tarnautojas po darbo vairuodamas automobilį „Mitsubishi Cleartec“ trenkėsi į keturis kitus automobilius. Vieną iš jų, „Lexus“, vairavo nėščia moteris.

Buvau emociškai išsekęs

Teismo posėdžio metu kaltinamasis pripažino savo kaltę ir sutiko duoti parodymus, o pateisinti savo veiksmų negalėjo.

„Nepaisant to, jog iki atostogų buvo likusios kelios dienos, buvau pavargęs psichologiškai, nes turėjau daug reikalų.

Todėl nusprendžiau nuvažiuoti į Pašilaičiuose esančią parduotuvę „Maxima“ ir joje nusipirkti 200 ml degtinės. Išgėręs alkoholio, toliau keliavau namo, tačiau važiuodamas sankryža dėl problemų su kojomis vietoje stabdžio paspaudžiau greičio pedalą. Mano automobilis tapo nestabilus, todėl trenkiausi į kitas keturias transporto priemones“, – pasakojo buvęs teisėjas.

Teisiamasis patikino, jog išgėrė ir padarė eismo įvykį ne be reikalo. „Šie metai man labai sunkūs: mirė tėvas, augintiniai, taip pat darbe patyriau daug streso. Aš ir mano padėjėja turėjome nežmonišką krūvį. Todėl galiu atvirai pasakyti, buvau psichologiškai išsekęs, palūžęs, o ir iki šiol turiu rimtų sveikatos problemų dėl stuburo, kojų bei širdies. Be to, prie įtampos dėl darbo prisidėjo ir baimė mirti. Ši situacija – kažkoks išprotėjimas, proto užtemimas“, – nuogąstavo V. Karšulis.

Buvęs teisėjas taip pat pripažino, jog savo poelgiu sugadino daugiau nei 40 metų trukusią nepriekaištingą karjerą ir anksčiau nė sykio nėra sėdęs prie vairo būdamas neblaivus.

Kaltę prisiims sūnus

Daugiau nei 20 metų prokuroru ir daugiau nei 20 metų teisėju dirbęs kaltinamasis teisėjų kolegijos prašė tenkinti jo sūnaus prašymą atleidžiant jį nuo baudžiamosios atsakomybės ir atimant teisę vairuoti metams. „Mano sūnus – atsakingas žmogus, dirbantis vieno iš Kelių direkcijos departamentų direktoriumi. Jo autoritetas tiek šeimoje, tiek darbe yra didžiulis. Po šio įvykio tik dėl jo didžiulio palaikymo aš iki šiol esu gyvas. Manau, jog jis man padės toliau gyventi dorai“, – pasakojo V. Karšulis.

Kaltinamojo sūnus patvirtino matąs, jog tėvas supranta savo kaltę, todėl negalėtų būti nubaustas. „Nors būtų teisėta, nebūtų teisinga bausti mano tėvą. Kadangi jam buvo likusios kelios dienos iki ilgų atostogų, nekreipiau dėmesio į tai, jog jis jau perdegęs. Kitu atveju būčiau daugiau bendravęs.

Žinoma, mano santykiai su tėvais – puikūs, o ir su visais giminaičiais bendraujame. Konkrečiai tėvas per pastaruosius 10–15 metų itin įsiklausydavo į mano nuomonę“, – akcentavo buvusio teisėjo sūnus.

Pastarasis nurodė, jog šiuo metu yra pakankamai bylos medžiagos, jog ji galėtų būti nutraukta.

Finansiškai nepajėgūs

Teisiamojo sūnus patikino, jei teismas nuspręstų skirti piniginį laidavimo užstatą, jį sumokėtų, tačiau iš tiesų nėra pakankamai pajėgus. „Prašyčiau teismo galutinį nuosprendį skirti be užstato, nes nei tėvai, nei aš pernelyg daug santaupų neturime“, – sakė vyras.

Pats kaltinamasis taip pat patvirtino, jog tiek jis, tiek ir jo žmona nėra finansiškai stabilūs. „Mano finansinė padėtis yra labai sudėtinga, nes per pastaruosius metus kartu su žmona teko gyventi vien tik iš mano atlyginimo. Taip pat prisidėjo išlaidos dėl tėvo laidotuvių, vėliau mokesčiai už automobilį. Be kita ko, per šiuos metus mums su žmona teko taisytis dantis, dėl kurių išleidome labai daug“, – aiškino V. Karšulis.

Koją pakišo stresas

Kaltinamojo advokatas akcentavo, jog nelaimingo įvykio priežastis – stresas. „Akivaizdu, jog V. Karšulis bandė numalšinti stresą, tačiau nesėkmingai. Kadangi pastarasis jau ilgą laiką dirbo teisėju ir nėjo į pensiją dėl meilės darbui bei dantų tvarkymo galiausiai išseko. Jam pastaruoju metu teko organizuoti itin daug posėdžių, kurių metu turėjo dalyvauti ir vertėjai. Todėl darbo bei asmeninių problemų išvargintas teisiamasis palūžo“, – pabrėžė gynėjas.

Taip pat teisiamojo advokatas paminėjo, jog šioje byloje nederėtų taikyti užstato, nes tiek V. Karšulis, tiek ir jo sūnus rimtai prisiims laidavimą. Be to, gynėjo nuomone, teisiamajam užtektų vairavimo teisių atėmimo tik metams.

Prokuroras teigė, jog teisiamajam užtektų atimti teisę vairuoti dvejiems metams ir konfiskuoti pusę automobilio vertės.

Vilniaus apygardos teismas galutinį bylos nuosprendį paskelbs rugsėjo 5 d.

2022 08 25 10:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt