penktadienis, rugsėjo 25 d.
Baigėsi 6-asis Vilniaus Rusijos forumas
tiesa.com
urm

Gegužės 31 dieną baigėsi dvi dienas trukęs ir per 100 dalyvių iš Rusijos ir Vakarų sutraukęs Vilniaus Rusijos forumas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Forume buvo aptariamos Rusijos demokratinės ateities ir civilizuotų santykių su Vakarais, grindžiamų tarptautinės teisės normomis, perspektyvos. Taip pat gvildentos ir šiandieninės Rusijos aktualijos, prastėjanti žmogaus teisių padėtis ir kliūtys pilietinės visuomenės veiklai.

„Vilniaus Rusijos forumas, jau tapęs tradiciniu, labai gerai vertinamu ekspertų bendruomenėje, yra išskirtinis keliais požiūriais: jame susirenka itin plataus spektro demokratinių Rusijos jėgų atstovai, kuriems suteikiama galimybė susitikti su kolegomis iš Vakarų, taip pat Vilniaus Rusijos forumas yra vienas iš nedaugelio Vakaruose organizuojamų renginių, kuriame Rusijos demokratinės jėgos gali saugiai kalbėti „rusiškai ir apie Rusiją“, – po forumo vykusioje spaudos konferencijoje sakė ministras L. Linkevičius.

Forume dalyvavo Rusijos pilietinės visuomenės atstovai, žmogaus teisių gynėjai, tarptautinių analitinių centrų ekspertai, žurnalistai, akademikai ir politikai. Tarp renginio dalyvių ir gerai žinomos pavardės – Michailas Chodorkovskis, Vladimiras Kara-Murza, Vladimiras Ašurkovas, Marina Litvinenko ir kiti. Vilniaus Rusijos forumo susitikimą organizavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kartu su Rytų Europos studijų centru. Vilniaus Rusijos forumas rengiamas nuo 2013 metų.

2019 06 01 09:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt