šeštadienis, gegužės 8 d.
Baigiama rengti visuotinė registracijos sistema skiepams nuo COVID-19
BNS

Visuotinė registracijos sistema skiepams nuo koronavirusinės infekcijos šiuo metu baigiama rengti, sako sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

„Šiuo metu vyksta paskutiniai paruošiamieji darbai. (...) Mes galutinę informaciją pateiksime, kai dėl visų dalių bus pasiektas bendras sutarimas“, – BNS pirmadienį sakė A. Šuksta.

Anot jos, visuotinė registracijos sistema turėtų būti parengta ir pristatyta „artimiausiu metu“.

„Mes tikimės, kad tai įvyks kuo greičiau“, – kalbėjo ministro atstovė.

Kaip anksčiau yra informavusi Sveikatos apsaugos ministerija, visuotinės registracijos sistema turi būti parengta iki gegužės 15-osios.

Pirmadienį įsigaliojusiame ministro įsakymo pakeitime numatoma, kad skiepams savivaldybėse registracija vyks per Karštąją liniją 1808, naudojantis Ekstremalių situacijų valdymo informacine sistema.

Registruoti bus galima tiek internetu, tiek telefonu.

Šiuo metu Karštoji linija telefonu bei interneto puslapyje vykdo registraciją koronaviruso tyrimams.

Ministro atstovės teigimu, šiuo metu su savivaldybėmis deramasi dėl registracijos ir konsultacijų telefonu dalies – svarstoma savivaldybėse šį darbą atliekančius žmones sujungti į vieną platformą.

„Tačiau tai – derybų klausimas, mes tik kalbamės apie tokią galimybę, kad savivaldybės galėtų deleguoti asmenis. Dėl to dar nėra nuspręsta, tai – diskusijų objektas kartu su visomis savivaldybėmis“, – teigė A. Šuksta.

A. Šuksta teigė, kad per sistemą registruotis skiepytis savivaldybėse galės ir šiuo metu pagal prioritetus vakcinuojami žmonės, tačiau pabrėžė, kad daugiau informacijos ministerija pateiks, kai visos detalės bus suderintos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 03 16:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt