šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Baltarusijos valdžios atstovai nebegalės savaitgalių leisti Vilniaus „Akropolyje“ ar Druskininkuose?
Evaldas Labanauskas
Scanpix
Lietuvos-Baltarusijos pasienis.

Ruošiamas dar vienas smūgis Aliaksandro Lukašenkos režimo pareigūnams – Europos Komisija siūlo sustabdyti kai kuriuos ES vizų režimo supaprastinimo susitarimo su Baltarusija punktus. Oficialios Baltarusijos delegacijos, vyriausybės, parlamento ir regionų valdžios atstovai, konstitucinio ir aukščiausio teismo nariai nebegaus nuolaidos vizai ir turės pateikti papildomus dokumentus jai gauti.

Pasak Europos Komisijos, tokių veiksmų imtasi po to, kai Minskas šių metų birželio 28 d. sustabdė ES ir Baltarusijos susitarimą dėl be leidimo gyvenančių asmenų readmisijos, t.y. iš Baltarusijos atvykusių migrantų sugrąžinimą.

„Besitęsiančios represijos prieš Baltarusijos žmones, režimo vienašališkas sprendimas suspenduoti susitarimą dėl be leidimo gyvenančių asmenų readmisijos, taip pat kaip ir neteisėtos migracijos į ES koordinavimas rimtai pažeidžia šiuos susitarimus“, – sakoma Komisijos pranešime spaudai.

ES vizų supaprastinimo susitarimas su Baltarusija buvo sudarytas 2020 m. liepos. Pagal jį, Baltarusijos piliečiai galėjo lengviau, be papildomų dokumentų, gauti trumpalaikę ES vizą. Be to, jos kaina buvo sumažinta iki 35 eurų, o išdavimo laikas sutrumpintas. Dėl to daugelis baltarusių dažnai vykdavo savaitgaliais į Vilnių, kur buvo pamėgę „Akropolio“ prekybos centrą ar IKEA parduotuvę. Taip pat baltarusiai mėgo laiką leisti Druskininkų kurorte.

Europos Komisijos teigimu, pokyčiai ES vizų supaprastinimo susitarime niekaip neatsilieps eiliniams Baltarusijos piliečiams.

„ES tęs paramą Baltarusijos žmonėms. Mes toliau palaikysime žmogaus teisių gynėjus ir laisvus balsus bei visus žmones, persekiojamus režimo“, – priduriama pranešime.

Dabar šiam Europos Komisijos pasiūlymui turėtų pritarti valstybės narės Europos Taryboje. Aukštas ES diplomatas portalui Alfa.lt teigė, kad kyla mažai abejonių, jog tokiam pasiūlymui bus pritarta.

2021 09 29 17:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt