sekmadienis, liepos 5 d.
Baltijos jūroje dingusių pilotų ieškoma toliau
tiesa.com

Šeštadienį pradingusio „Klaipėdos avialinijoms“ priklausančio lėktuvo „An-2” paieškos atnaujintos. Portalas Delfi.lt paskelbė, kad oro navigacijos specialistų teigimu, skrendant link namų galimai sugedo lėktuvo variklis. Manoma, kad pilotai galėjo pasukti jau ne link Klaipėdos, o į Gotlandą. Dėl šios versijos labai išsiplėtė paieškos plotas.

Orlaivis dingo šeštadienio popietę likus maždaug 100-120 km iki Lietuvos. Paskutinį kartą Palangos skrydžių valdymo centras su dviem pilotais Adolfu Mačiulaičiu ir Alvydu Selmistraičiu kalbėjo 16.16 Lietuvos laiku. Piloto A. Mačiulio dukra Brigita žurnalistams teigė, kad SOS signalą lėktuvo pilotai pasiuntė būdami prieš Šventosios. Iš kur tokie duomenys ją pasiekė, jauna moteris neatskleidė.

Lėktuvas Palangos oro uoste turėjo leistis 17.20, tačiau apie tai, kad lėktuvas pradingo pradėta kalbėti tik 18 val. Paieška pradėta praėjus dar maždaug pusvalandžiui. Kodėl?

Tai vienas iš daugybės klausimų, kurie kyla šiuo metu košmariškas dienas išgyvenančios dviems šeimoms. Artimieji tikisi, kad labiausiai patyrę Lietuvos pilotai dar gyvi, kad jų didelė patirtis padėjo jiems išsigelbėti: vyrai sumanė, kaip išsilaikyti gelbėjimosi valtyje kelias paras, nesušalti.

Dingusių pilotų šeimos negali suprasti, kodėl buvo nutrauktos paieškos sekmadienį. Socialiname tinkle „Facebook” A. Mačiulaičio dukra Brigita sukūrė profilį, kuriame įkėlė savo tėčio nuotrauką ir ragino žmones dalintis įrašu ir tikėtis, kad paeiškos bus atnaujintos. Pirmadienį sraigtasparniai ir vėl pakelti į orą.

[222]

B. Mačiulytė taip pat tvirtino, kad šeimos paliktos be jokios psichologinės pagalbos, su jomis nebendrauja pareigūnai, nėra paskirti jokie atsakingi asmenys, kurie laiks nuo laiko teiktų oficialią informaciją.

“Žinome tik tiek, kiek patiems pavyksta sužinoti. Tačiau per šias kelias paras susidarė toks įspūdis, kad informacija slepiama po devyniais užraktais. Tai turbūt kariniai, ne civiliniai reikalai, nes net pasienio sraigtasparnių neleidžia pakelti į orą”, - portalui Delfi.lt sakė B.Mačiulytė.

Virš Baltijos jūros dingo Lietuvos lėktuvas

„Tiesa“ primena, kad „An-2” buvo ką tik nupirktas Švedijoje ir du pilotai turėjo jį parskraidinti į Lietuvą. Gelbėjimo operacija buvo pradėta šeštadienį apie 18:00 vietos laiku ir tęsiama iki sekmadienio

vakaro.

Dingusio lėktuvo virš Baltijos jūros ieškojo du Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 bei Švedijos orlaiviai. Paieškai taip pat buvo pasitelkti du Karinių jūrų pajėgų laivai: paieškos ir gelbėjimo operacijų laivas „Šakiai“ ir vadovavimo bei aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“. Pagalbos ieškant pilotų buvo paprašyta ir kolegų iš Latvijos bei Švedijos.

2015 05 18 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt