antradienis, birželio 2 d.
Baltijos šalių premjerai teigia, jog pirmoji koronaviruso banga – suvaldyta
BNS

Baltijos šalių premjerai teigia, kad šalys sėkmingai suvaldė pirmąją koronaviruso bangą, todėl tai leido nuo penktadienio panaikinti ribojimus Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojams keliauti tarp šių valstybių.

„Galime pasidžiaugti, kad mes, trys Baltijos šalys, sėkmingai suvaldėme pirmąją COVID viruso bangą ir pirmosios Europos Sąjungoje atveriame sienas viena kitos piliečiams. Tačiau mes ir toliau išliekame budrūs ir atsakingai saugome Lietuvos, Latvijos ir Estijos erdvę. Būkime saugūs kartu“, – penktadienį išplatintame vaizdo įraše sakė Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis.

Kaip teigė Latvijos premjeras Krišjanis Karinis, tai yra „labai svarbi diena, nes mes, trys Baltijos valstybės, grįžome į bendrą erdvę, vėl leisdamos laisvą žmonių judėjimą tarp trijų Baltijos valstybių“.

„Tai įvyko dėl puikaus mūsų žmonių ir vyriausybių bendradarbiavimo“, – kalbėjo jis.

Anot Estijos premjero Juri Rato (Jūrio Rato), suvaldžius koronaviruso plitimą, „galime žengti kitą žingsnį mūsų įprasto gyvenimo link“.

„Galime pasinaudoti šia proga, būkime visi sveiki!“ – teigė J. Ratas.

Nuo penktadienio Baltijos šalių gyventojai, jeigu per pastarąsias 14 dienų nebuvo išvykę iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos, gali keliauti į šias valstybes ir jiems nereikės 14 dienų privalomai saviizoliuotis. Tačiau išliks dokumentų patikros procedūros.

Baltijos šalių piliečiai, grįžtantys iš kitų užsienio valstybių, ir toliau turės pareigą dvi savaites izoliuotis, tą jie galės daryti savo gimtosiose šalyse.

Nuo pirmadienio laisvai keliauti gali Lietuvos ir Lenkijos gyventojai, jeigu vyksta verslo, studijų ir darbo reikalais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 15 10:51
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt