pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Baltrarusiai plūsta į Lietuvą
tiesa.com

Baltarusiai pamėgo Lietuvą. Kaimyninės šalies gyventojai čia leidžia atostogas, taip pat vis dažniau atvažiuoja apsipirkti. Tai patvirtina skelbiama oficiali statistika: šiais metais vasaros turistinio sezono metu išduota 40 proc. vizų daugiau nei pernai.

Naujienų agentūra BNS praneša, kad Lietuva taip pat kasmet pritraukia vis daugiau turistų ir iš Rusijos – nuo gegužės iki rugpjūčio pabaigos išduota 5 proc. daugiau vizų šios šalies piliečiams nei per tą patį laikotarpį pernai. Ukrainoje išduota 16 proc. daugiau vizų.

Lietuvos užsienuo reikalų ministerijos konsulinio departamento direktorius Andrius Pulokas sako, kad turizmas iš Rytų auga jau kurį laiką ir dabar jau fiksuojame žymiai didesnius užsieniečių srautus. Vien per keturis vasaros sezono mėnesius šiemet baltarusiams išduota per 80 tūkst. vizų, Rusijos piliečiams - per 70 tūkst. Dauguma iš jų - Šengeno vizos, kainuojančios 60 eurų baltarusiams ir 35 eurus rusams.

Pasak ministerijos atstovo, akivaizdu, kad Lietuvą baltarusiai atranda iš naujo. Labiausiai juos traukia smarkiai pagerėjusi turizmo infrastruktūra. Svečius iš užsienio vilioja ir Lietuvos pajūris, ir kiti kurortai, kuriuose gausu sanatorijų ir gydyklų. Baltarusiai mielai svečiuojasi ir sostinėje Vilniuje. Juos taip pat tenkina ir kainų bei kokybės santykis. Diplomato teigimu, vizas gauna beveik visi norintys Baltarusijos piliečiai – neigiamų sprendimų skaičius nesiekia nė 0,2 proc.

Visose diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose per devynis šių metų mėnesius Lietuva išdavė 17 proc. daugiau vizų nei 2011 metais.

2012 10 08 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt