antradienis, liepos 5 d.
Baseinams atėjo sunkūs laikai: dėl energijos išlaidų jau padidino kainas, su nerimu žiūri ir į ateitį
Rugilė Andrejevskytė
Erikas Ovčarenko/BNS
Baseinas

Padidėjusios energijos išlaidos kelia nerimą baseinų atstovams. Nors jie neplanuoja užsidaryti, jau buvo priversti didinti kainas. Baseinų atstovai neatmeta galimybės savo paslaugas branginti ir ateityje.

Sveikatingumo klubų „Impuls“ ir „Lemon“ tinklo Lietuvoje vadovė Ingrida Damulienė Alfa.lt komentavo, kad nuo 2019 m. iki 2022 m. sausio mėnesio komunalinių mokesčių kaštai išaugo drastiškai – padidėjo 220 proc.

Tai yra labai reikšminga dalis išlaidų, nes dėl baseinų verslo specifikos energijos kaštai sudaro apie 30 proc. visų išlaidų.

„Norėdami ir toliau teikti kokybiškas paslaugas, 2022 m. pradžioje buvome priversti peržiūrėti teikiamų paslaugų kainodarą ir padidinti abonementinį mokestį. Skirtingų paslaugų kainos keitėsi nevienodai, tačiau bendras kainų augimo vidurkis tik apie 10–15 proc.“, – tikino I. Damulienė.

Ji taip pat pasidžiaugė, kad vis daugiau klientų apsilanko jų sporto klubuose, tačiau priešpandeminis lygis dar nėra pasiektas.

Dideli energijos kaštai ir kiti rodikliai sezono metu, pasak „Impuls“ ir „Lemon“ tinklo vadovės, gali lemti ir vaikų Plaukimo akademijos kainų pokyčius.

„Fabijoniškių baseino“ komunalinės išlaidos taip pat smarkiai padidėjo. Palyginus 2020 ir 2021 m., elektros energijos kaštai išaugo dvigubai, o šildymo ir karšto vandens išlaidos šoktelėjo 3,5 karto.

Tačiau „Fabijoniškių baseino“ kainos klientams nebuvo didinamos, to neplanuojama daryti ir ateityje. Baseino atstovai pastebėjo, kad jų lankytojų skaičius vis didėja.

„Palangos baseino“ direktoriaus pavaduotojas rinkodarai ir komunikacijai Albertas Martinaitis įvertino, kad bendrai jų komunalinės sąskaitos padidėjo 20–30 proc., pavyzdžiui, už elektrą baseinas sausį sumokėjo 5 tūkst., o vasario mėnesį, kuris yra trumpesnis, – 16 tūkst. eurų: „Tai yra nežmoniškai daug.“

A. Martinaitis pabrėžė, kad „Palangos baseino“ kainas tvirtina miesto taryba ir jos buvo pakeltos neženkliai – vienu ar dviem eurais.

„Girstučio baseino“ rinkodaros specialistė Greta Strolytė pabrėžė, kad jų verslas susiduria su smarkiai padidėjusiais energijos kaštais – elektros išlaidos gruodį išaugo 40 proc., o pasirinkus elektros tiekėją prognozuojamas 20 proc. augimas, palyginti su laikotarpiu iki pokyčių. Šilumos tiekimo įkainiai išaugo dvigubai.

Ji teigė, kad nežymiai pakito tam tikrų narysčių, kai kurių vienkartinių apsilankymų ir mokymo plaukti užsiėmimų įkainiai: „Lankytojų skaičius yra panašus kaip iki karantino, didelių permainų kainodaroje neįvyko, taigi „Girstučio baseino“ lankytojai pokytį galėjo pajusti nebent minimaliai.“

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 06 17 10:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt