ketvirtadienis, sausio 21 d.
Bažnyčia sureagavo į kritiką: dar kartą svarsto sprendimą dėl mišių atnaujinimo
Alfa.lt

Reaguodama į neigiamą visuomenės ir dalies politikų reakciją dėl sprendimo atnaujinti viešas pamaldas Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) ketina dar kartą apsvarstyti šį kontroversišką sprendimą.

Portalo Alfa.lt šaltinių teigimu, šiandien šiuo klausimu rengiamas Vyskupų konferencijos posėdis.

LVK atstovė šios informacijos oficialiai nepatvirtino, tačiau Telšių vyskupijos kurijos atstovas teigė, kad trečiadienį po pietų planuojama paskelbti pranešimą šia tema.

„Kalbėjausi su vyskupu, tai sakė, kad po pietų bus bendras visų vyskupų komentaras arkivyskupo Gintaro Grušo vardu. Bus kažkokia spaudos konferencija, tai tuo klausimu jis ir pasisakys, nėra reikalo atskirų vyskupų komentarams“, – teigė Telšių vyskupijos kurijos atstovas, paprašytas pakomentuoti LVK sprendimą.

Antradienį LVK pranešė, kad nuo sausio 11 d. atnaujins viešas pamaldas su tikinčiaisiais. Žadama, kad bažnyčioje vienam žmogui teks ne mažiau kaip 10 kvadratinių metrų bei bus išlaikomas dviejų metrų atstumas tarp žmonių ir asmenys privalės dėvėti kaukes.

Vyriausybė nėra priėmusi jokių privalomų nurodymų Bažnyčiai, tik rekomendacijas. Bažnyčiai yra rekomenduojama susilaikyti nuo religinių apeigų arba jas organizuoti nuotoliniu būdu, išimtis numatant tik laidotuvėms, kuriose siūloma riboti žmonių skaičių.

Prezidento G. Nausėdos patarėjas trečiadienį pareiškė, kad toks sprendimas nepažeidžia karantino reikalavimų, o premjerė I. Šimonytė paprašė LVK „primygtinai prašome įvertinti tai, kad dabartinės situacijos gerėjančia dar negalime pavadinti“.

„Tad esame dėkingi už Bažnyčios parodytą supratingumą pastarųjų trijų savaičių metu ir tikimės tolesnio indėlio į bendras pastangas suvaldant pandemiją“, – sakė I. Šimonytė.

2021 01 06 12:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt