sekmadienis, rugsėjo 27 d.
BBC parodys filmą apie Lietuvą
tiesa.com

Ateinančiais metais britų nacionalinis transliuotojas BBC rodys dokumentinį filmą apie Lietuvoje aptiktus žydų istorijos ir kultūros pėdsakus.

Į Lietuvą atvykusi filmavimo grupė kartu su amerikiečiais archeologais kelias savaites dirbo net keliose šalies vietose – Kauno fortuose, Vilniaus Didžiosios sinagogos, buvusios žydų darbo stovyklos vietoje Subačiaus gatvėje – pastarojoje vietoje ieškota slėptuvių. Taip pat tyrinėta ir buvusi nacių karo belaisvių stovykla Šilutėje.

Filmo kūrėjai daugiausiai dėmesio skyrė Vilniuje, dviejuose Savičiaus gatvės namuose - 47-ajame ir 49-ajame veikusią vermachto armijos technikos remonto dirbtuvių žydų darbo stovyklą. Ją įkūrė nacių majoras inžinierius Karlas Plagge, taip nuo žudynių išgelbėjęs per tūkstantį žydų, kurie taisė uniformas, mašinas.

Teigiama, jog šiuose dviejuose pastatuose Lietuvos Oskaru Šindleriu vadinamas vokietis priglaudė 1257 žydus, išgelbėjo vyrus, moteris ir vaikus likviduojant getą. Filmo kūrėjai užfiksavo, kaip mokslininkams pastatuose pavyko aptikti vieną iš daugelio gete buvusių žydų slaptaviečių.

Kuriant filmą, pakalbinta ir daugiau žmonių, dalis filmavimų vyks Jungtinėse Valstijose, o pats filmas bus pirmiausia parodytas Kanadoje, vėliau jis turėtų būti rodomas BBC eteryje.

Eteryje jis turėtų pasirodyti 2018-ųjų rudenį.

2017 08 01 12:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt