šeštadienis, gruodžio 5 d.
Be daugumos Seime likęs R. Karbauskis stoja už alkoholio reklamos draudimą ir prieš marihuaną
Dominykas Griežė

32 mandatus gavusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pirmadienį teigė, jog pripažįsta – iniciatyvą perimti valdžią tauta patikėjo konservatoriams. Tačiau politikas teigė, kad nesiruošia leisti oponentams lengva ranka nubraukti valstiečių padarytų darbų.

„Akivaizdu, kad valdžios formavimo iniciatyva patikėta konservatoriams.

LVŽS turi pakankamai mandatų, kad galėtų būti opozicijos stuburas. Buvo ir tas mažasis planas, kad būti opozicijos stuburu, tai tą mažąjį planą įvykdėm, o didžiojo nepavyko“, – porinkiminės konferencijos metu sakė R. Karbauskis.

„Jei šnekėti apie darbų tęstinumą, tai labai svarbu dabar apginti tuos darbus, kurie buvo padaryti“, – teigė LVŽS lyderis.

Anot R. Karbauskio, valstiečiams svarbu apginti vaistų kainų politiką, alkoholio reklamos draudimą, taip pat valstiečių lyderis pažymėjo, kad kai kurių narkotinių medžiagų įteisinimas, kurį akcentavo Laisvės partija, šiame Seime yra neįmanomas.

„Marihuanos įteisinimas – to šiame Seime bus neįmanoma padaryti“, – teigė politikas.

R. Karbauskis, nors ir pripažino konservatorių pergalę rinkimuose, negailėjo jiems kritikos – anot politiko, per praėjusius metus jam neteko nieko girdėti apie šešėlinę konservatorių vyriausybę.

Valstiečių lyderis taip pat užsiminė apie jau ne kartą išsakytą teoriją, jog konservatoriai vykdė prieš valstiečius nukreiptą reklamos kampaniją. Ši, anot jo, svariai prisidėjo prie valstiečių pralaimėjimo.

„Ar galima po ketverių metų tokio spaudimo ir propagandos laimėti rinkimus? Galbūt po ketverių metų kažkas laimės“, – teigė R. Karbauskis.

Kritika socialdemokratams

Dabartinis Kultūros komiteto pirmininkas anksčiau ne kartą paminėjo, kad Gintauto Palucko vadovaujami socialdemokratai – susimokę su konservatoriais, pastaruosius palaiko ir po rinkimų gali formuoti bendrą koaliciją.

Nors G. Paluckas vėliau viešai paneigė galimybę bendradarbiauti su konservatoriais, R. Karbauskis po rinkimų kritikavo socialdemokratus – esą G. Palucko ketinimai buvo geri, tačiau paskiri skyriai veikė savo nuožiūra.

Kaip pavyzdį R. Karbauskis paminėjo Pasvalį, kuriame socialdemokratų leidinys agitavo už konservatorių kandidatą.

Padarytos klaidos

R. Karbauskis pripažino, kad valdančioji koalicija padarė klaidų, tačiau kaip klaidas įvardijo ne konkrečius priimtus sprendimus, o buvusių bendražygių išdavystes ir atvejus, kai priimti tam tikrus sprendimus pritrūkdavo balsų.

„Mus išdavė tas žmogus, kuris turėjo tapti stabilizuojančiu, jungiančiu faktoriumi, kalbu apie Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, tapusį liberalu.

Nepavyko atmesti veto dėl sveikatos reformos. Tai labai svarbus sprendimas buvo, kuris būtų mums padėjęs. Prezidentė Grybauskaitė jį vetavo, mums pritrūko 71 balso, kad atmesti šį veto“, – sakė R. Karbauskis.

2020 10 26 08:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt