šeštadienis, spalio 31 d.
Bendras Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų pareiškimas 30-ųjų Berlyno sienos griuvimo metinių proga
tiesa.com
twitter nuotrauka

Lapkričio 9 dieną sukako 30 metų nuo Berlyno sienos griūties, kuri tiesiogiai ir galutinai nulėmė „Blogio imperijos“ žlugimą.

Taip prasidėjo komunistinės tironijos Europoje pabaigos pradžia, o pavergtos tautos pagaliau sugrįžo į Europos šeimą ir vėl tapo laisvomis bei demokratinėmis valstybėmis.

Mums šiandien ypatinga diena, nes Berlyno sienos griūtis atgaivino ne tik vokiečių, bet ir kitų Europos tautų, dešimtmečiams atsidūrusių už geležinės uždangos, viltį tapti laisvomis ir atkurti istorinį teisingumą.

Prieš 30 metų vokiečiai gatvėse džiugiai skandavo šūkį: „Mes esame tauta“ („Wir sind das Volk“). Ši žinia vieningai nuaidėjo nuo Baltijos iki Adrijos jūros.

Atsimename tikrąją laisvės kainą. Berlyno siena tapo vieno tamsiausių istorijos puslapių –Europos padalijimo – simboliu.

Amžinai liksime dėkingi tiems, kurie už laisvę atidavė brangiausia – savo gyvybes! Tačiau didelė pasaulio gyventojų dalis šiandien tebekovoja už demokratiją.

Tegu tai mums visada primena apie vertybinius principus, kurie yra neatimami ir kuriuos mes įpareigoti ginti.

Turime suvienyti jėgas ir sužlugdyti visas pastangas sukiršinti Europos tautas ar pastatyti naujas sienas. Europos vienybė ir stiprybė nėra savaime suprantamas dalykas, nes reikalauja sunkaus darbo ir išminties priimant sprendimus.

2019 11 11 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt