ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
BENU vaistinėje taikomas mokestis sukėlė pyktį: „ciniškai naudojasi žmogaus nelaime“
Alfa.lt

Vilniuje, Šiaurės miestelyje, yra visą parą veikiantis BENU vaistinių tinklo filialas. Naktį jame apsipirkti brangiau – taikomas 1,45 euro aptarnavimo mokestis. Pastarasis mokestis papiktino vilniečius – esą taip vaistinių tinklas ciniškai naudojasi klientams, kuriems būtinai reikia nusipirkti vaistų. Tačiau BENU atstovas paaiškino, kad šis mokestis turi savo priežastis.

Toks mokestis papiktino bent vieną vilnietį – šalia vaistinės gyvenantis Ritas portalui sakė, kad aptarnavimo mokestis jam net ir nesilankant vaistinėje naktį kelia neigiamus jausmus, nes parodo cinišką verslo požiūrį į klientus. „Jeigu toks mokestis būtų taikomas dieną, būtų galima sakyti: nepatinka – nepirk. Tačiau naktį, manau, niekas nevaikšto į po vaistines dėl smagumo – žmogus atvažiuoja vaistų pirkti dėl būtinybės. Tai stresinė situacija, gal namuose kas labai blogai jaučiasi, tai prie viso to streso ir neigiamų išgyvenimų iš tavęs dar paima pusantro euro“, – pasakojo vilnietis.

Anot vyro, jį piktina net ne tai, kad apskritai imamas aptarnavimo mokestis, bet kiti niuansai. „Pats mokestis man atrodo kaip gera rinkodara – jis nėra didelis, tai, jeigu naktį skubiai prireikia vaistų, atvažiavęs jau niekur nesidėsi. Jeigu būtų koks dešimt eurų, tai gal dar apsisuktum ir važiuotum kitur, bet taip sumokėsi tą pusantro euro.

Kitas dalykas – kaip šitas mokestis atrodo bendram kontekste. Mes ir taip jau sumokame, kai perkame vaistus, į tą kainą būna įskaičiuoti ir darbuotojų atlyginimai, ir vaistinės išlaikymas, bet dabar naktį būtent šioje vaistinėje dar reikės susimokėti ir aptarnavimo mokestį. Bet vaistininkai savo atlyginimą uždirba ir be jo. Taip galima daug kam mokesčius uždėti – jeigu šitą mokestį visi ramiai priims, kas toliau? Atvažiavus į ligoninę naktį ar savaitgalį irgi reikės mokėti aptarnavimo mokestį, kad blogai pasijautei ne darbo valandomis?“ – svarstė Ritas.

Vyras pripažino, kad vaistinėje taikomą aptarnavimo mokestį vertina vadovaudamasis emocijomis, tačiau teigė, kad emocijos kyla dėl bendro konteksto – užsidirbti siekiama iš žmonių nelaimių.

Naktinė prekyba – kaip socialinė paslauga

„BENU Vaistinė Lietuva“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Urbas portalui teigė, kad aptarnavimo mokestis visą parą veikiančioje vaistinėje naktimis taikomas ne siekiant didesnio pelno, bet siekiant amortizuoti patiriamas išlaidas. Anot M. Urbo, naktinė prekyba vaistais nėra pelninga veikla, tai labiau socialinė iniciatyva.

„Suprantame kliento susirūpinimą ir norime patikinti, kad šis mokestis yra taikomas tik tam, kad bent iš dalies padengtų budinčių vaistinių patiriamas išlaidas nakties metu. Budinčios vaistinės labai svarbios gyventojams – niekada negali žinoti, kada užklups negalavimas ir skubiai prireiks medikamentų. Tam tikra prasme tai socialinė paslauga, kuri vaistinėms nėra pelninga, tačiau gyventojams reikalinga. Vaistinės darbo naktį metu patiria papildomų išlaidų, susijusių su darbo užmokesčiu per naktį dirbantiems vaistininkams. O klientų naktimis sulaukiama nedaug, kartais tai gali būti vos vienas kitas klientas. Taikomas mokestis yra simbolinis, jis pradedamas taikyti tik tada, kai užsiveria vaistinės durys ir pradedama prekiauti per langelį. Vaistinei ryte pradėjus įprastą darbą, mokestis nebetaikomas“, – rašė M. Urbas.

2020 11 17 08:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt