antradienis, rugsėjo 27 d.
Besitaisantiems dantis gerų žinių nėra: paslaugų įkainiai tikrai kils
Greta Burlėgaitė
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka

Jau ir dabar apsilankymas pas odontologą kaip reikiant patuština piniginę – Gydytojų odontologų draugija (GOD) prognozuoja, kad bus tik blogiau. Pasak odontologų, infliacijos šuolis, pakilusios šildymo ir elektros kainos bei kiti veiksniai rodo, kad greitu metu įkainiai už dantų taisymą kils dar labiau.

„Neabejoju, kad paslaugų įkainiai kils, nes nors ir Lietuvoje išgyvename infliaciją, per paskutiniuosius kelerius metus kainos išliko stabilios“, – Alfa.lt portalui sakė GOD pirmininkas Marijus Aleksiejūnas.

Anot draugijos atstovo, odontologijos paslaugų kainų augimą skatina infliacija, aukštos elektros bei šildymo kainos, kylančios odontologinių medžiagų ir paslaugų tokių kaip medicininių atliekų išvežimas, dantų protezų gamybos bei pakilusios patalpų nuomos kainos.

E.sveikatos sistema veikia lėtai, dažnai stringa ir nėra pritaikyta odontologams.

M. Aleksiejūnas nurodė ir dar vieną priežastį, kuri prisidės prie dantų gydymo paslaugų kainų augimo.

„Nuo rugsėjo 1 d. visos odontologinės įmonės teikiant su sveikatinimo veikla susijusias paslaugas turės privalomai naudotis Valstybės elektronine sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacine sistema (ESPBI IS), mes ją paprastai vadinama e. sveikatos sistema.

Todėl kiekvieną darbo vietą reiks aprūpinti kompiuteriu, programine įranga bei internetu. Taip pat suvesti duomenis į e.sveikatos sistemą užims papildomą specialisto laiką, už kurį reiks sumokėti ir atlyginimą. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad e.sveikatos sistema veikia lėtai, dažnai stringa ir nėra pritaikyta odontologams“, – teigė GOD atstovas.

Alfa.lt taip pat kreipėsi komentaro į Lietuvos Respublikos Odontologų rūmus, tačiau jie komentuoti atsisakė.

„LR Odontologų rūmai nerenka informacijos apie įmonių kainodarą ir jos nekomentuoja“, – teigė Odontologų rūmų viešųjų ryšių specialistas Marius Salys.

2022 09 02 09:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt