penktadienis, birželio 5 d.
„Brexit“ nuostoliai Lietuvai bus milžiniški
tiesa.com

Britų sprendimas išstoti iš Europos Sąjungos (ES) skausmingai atsilieps Rytų Europos šalims. Kreditų reitingų agentūra „Standard & Poor’s” pateikė skaičiavimus, kurie rodo, kad Lietuvai šis pasitraukimas bus ypač skausmingas.

„Mūsų „Brexit“ žemėlapis rodo, kad Lietuva, Latvija, Vengrija ir Lenkija būtų labiausiai paveiktos, jeigu Jungtinė Karalystė tikrai pasitrauktų iš ES, atsižvelgiant į jų didelę migrantų populiaciją, pinigines perlaidas, prekybinius ryšius ir ES fondų svarbą investicijoms finansuoti“, - teigiama „Standard & Poor’s” vertinime, kuris buvo atliktas birželį.

Agentūros skaičiavimu, JK šiuo metu gyvena 5,4 proc. lietuvių, o jų piniginės perlaidos sudaro 1,2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP). Remiantis pateiktais duomenimis, praėjusiais metais pinigų perlaidos iš užsienio šalių į Lietuvą siekė apie 1 mlrd. eurų (ketvirtadalis šios sumos atkeliavo iš JK), o tai yra 3 proc. BVP.

Specialistai taip pat pažymėjo, kad Lietuvoje didelę investicijų dalį sudaro ES fondai, o JK pasitraukus iš ES ir susitraukus Bendrijos biudžetui, finansavimas taip pat sumažėtų, ir Lietuva tai tikrai pajustų.

Agentūra “Stadard & Poor’s” vertinimu, Lietuva yra labiausiai „Brexit“ pažeidžiama valstybė:

1. Lietuvos indeksas* 3,44

2. Latvijos indeksas 3,32

3. Vengrijos indeksas 2,28

4. Lenkijos – 2,03

5. Slovakijos – 1,69

6. Estijos – 1,63.

*Indeksas apskaičiuotas pagal šalių eksporto į JK apimtis, išvykusių dirbti į šią šalį gyventojų skaičiaus, pinigų perlaidas ir ES investicijų svarbą.

2016 07 13 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt