antradienis, rugpjūčio 4 d.
Britų, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas – perspektyvus
tiesa.com

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius prieš vykdamas į trečiadienį Londone prasidedantį britų ir Baltijos bei Šiaurės šalių premjerų susitikimą pabrėžė, kad toks „žemyninės Europos“ bendradarbiavimas yra perspektyvus, nes šias valstybes vienija daug bendrų interesų.

Dviejų dienų susitikime dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos ir Islandijos premjerai. Pirmą kartą prie šios tradicinės grupės prisidės renginio šeimininkas, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas. Nors apie naują aljansą Europoje kalbėti dar anksti, ir politikai, ir politologai įžvelgia daug bendrų sąlyčio taškų ir geopolitinių nuostatų ir pabrėžia „didelių istorinių pretenzijų ar kompleksų“ viena kitos atžvilgiu nebuvimą.
 
Lietuvos Vyriausybė pranešė, kad per susitikimą išskirtinis dėmesys bus skiriamas diskusijoms apie inovacijų politiką, verslo visuomenei idėjas, kūrybiškumą, kitus netradicinius būdus, siekiant išlaikyti ir tobulinti viešųjų finansų tvarumą bei stiprinti viešąją gerovę.
Prieš vizitą A. Kubilius sakė, kad Lietuva sieja save su Šiaurės Europos regionu, yra orientuota į aukštųjų technologijų paslaugų ekonomiką, o tai arčiau skandinaviško modelio.
Apžvalgininkai pabrėžia, kad šį susitikimą akylai stebės kitos ES šalys. Kaip neseniai pastebėjo „The Financial Times“, jame dalyvaujančios valstybės yra labiau linkusios laikytis biudžeto disciplinos.

2011 01 19 09:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt