sekmadienis, sausio 24 d.
„Burger King“ atidarymas Lietuvoje virto skandalu: smerkia _influenceres_, raginusias žmones eiti į restoraną
Alfa.lt

Penktadienį Vilniaus „Akropolyje“ atidarytas pirmasis Lietuvoje „Burger King“ tinklinis restoranas pritraukė minias žmonių, tačiau pats atidarymas baigėsi skandalu; ne vienam užkliuvo influencerės Karolinos Meschino ir atlikėjos Iglės Bernotaitytės raginimai aplankyti restoraną, galėję prisidėti prie to, kad prie naujai atidaryto restorano ėmė rinktis eilės, kėlusios COVID-19 apsikrėtimo pavojų.

Daugiatūkstantinę sekėjų auditoriją turinčios garsenybės neigiamo dėmesio sulaukė po penktadieninio „Burger King“ restorano atidarymo. 164 tūkst. sekėjų instagrame turinti I. Bernotaitytė šiame socialiniame tinkle ragino „varyti paragauti“ naujojo restorano produkcijos, tačiau pažymėjo, kad šis įrašas – reklama.

Kilus ažiotažui, atlikėja prieštaringą įrašą pašalino.

Gerokai gausesnę 347 tūkst. sekėjų bendruomenę instagrame turinti K. Meschino šiame socialiniame tinkle iš pradžių paviešino kadrus su prie restorano nusidriekusiomis eilėmis, tačiau vėliau papildė savo įrašą, kad skatina žmones užsisakyti maisto į namus, ne stovėti eilėse.

Šeštadienį į tokį influencerių elgesį sureagavo kitos žinomos Lietuvos asmenybės, įvertinusios tai kaip itin neatsakingą poelgį, galintį paskatinti dar didesnę COVID-19 sklaidą.

„Man jau pradeda trūkti žodžių. Įsivaizduoju, kaip jų trūksta medikams.

Šalyje, kurioje per paskutinę savaitę virusu užsikrėtė beveik 1% visų gyventojų ir visi maldauja mažinti socialinius kontaktus, su trenksmais ir fanfaromis atsidaro Burger King ir į Akropolį plūsteli tiek daug gyvenime burgerio nemačiusių humanoidų, kad susiformuoja eilės. Eilės!

Ir aš suprantu, kad iš burgerio nemačiusių humanoidų tu nieko negali norėti ir tikėtis, gali kuolą jiems tašyti ant galvos, vis tiek veršis.

Ir suprantu, kad begalviai influenceriai neturi jokios atsakomybės ir už reklaminius pinigėlius padarys bet ką, bet jie jau tampa grėsme visuomenei.

Kai 350K sekėjų turinti Karolina Meschino už Burger kingo pinigus visus kviečia veržtis į Burger kingą, natūralu, kad susiformuoja eilės. Tada dar ji atvaro pati (kas itin ironiška besilaukiant), išsigąsta eilių ir bėga slėptis į mašiną.

Ar Iglė su 174K sekėjais straksinti ir nurodanti - varykit paragaut?

Na, lašelį proto? Kruopelę atsakomybės mirtinos pandemijos metu?“ – feisbuke rašo žurnalistas ir TV laidų vedėjas Andrius Tapinas. Tolesnėje įrašo dalyje žiniasklaidos atstovas negailėjo ir aštresnių epitetų, skirtų paties „Burger King“ rinkodarininkams.

Humoristas Olegas Šurajevas taip pat sukritikavo tokią restorano reklamą, teigdamas, kad dėl visuomenės suteikto pasitikėjimo influenceriai turėtų būti vertinami kritiškiau.

„Vakar instagrame reaguodamas į Burger King atidarymą Akropolyje rašiau, kad iš esmės influenceriai už pinigus ir Hitlerį 1933 metais painfluencintų, nes tuo metu tai buvo kaip ir norma, o influenceris yra tylaus visuotinio susitarimo ir prisitaikymo simbolis. Burger King, cukrus, heroinas, šventas vanduo, neegzistuojantys brendai belenkas eina į trasą, nes nėra uždrausta. Bet kai influenceriai stovi taip aukštai ant pjedestalo (o aš manau, kad tarkime Meschino stovi gerokai per aukštai) turėtume teisę reikalauti iš jų ženkliai daugiau ir kvestionuoti, ar tikrai tuos žmones taip aukštai iškėlėm“, – rašo O. Surajevas.

2020 12 12 18:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt