antradienis, sausio 26 d.
Burtai: Lietuvos rinktinės atrankoje į pasaulio čempionatą laukia italai, šveicarai, šiaurės airiai ir bulgarai
Alfa.lt

Gruodžio 7-osios vakarą Ciuriche ištraukus Europos atrankos į FIFA pasaulio čempionato burtus paaiškėjo, kad Lietuva pateko į vieną grupę kartu su Italijos, Šveicarijos, Šiaurės Airijos ir Bulgarijos rinktinėmis.

Burtų metu 55 Europos komandos buvo suskirstytos į dešimt grupių. Penkiose grupėse (A, B, C, D, E) žais po penkias komandas, dar penkiose (F, G, H, I, J) – po šešias. Į Pasaulio čempionatą bus deleguota trylika Senojo žemyno rinktinių.

„Dar prieš burtus buvo aišku, kad lengvų varžovų tikėtis negalime, todėl turime ruoštis tiems, su kuo teks žaisti. Gaila, kad patekome ne į šešių komandų grupę, bet vėlgi tai priklauso ne nuo mūsų. Kalbant apie varžovus, italų pristatinėti nereikia, šveicarai pastaruoju metu dalyvauja visuose didžiuosiuose turnyruose, Bulgarija – šalis su futbolo tradicijomis, o Šiaurės Airija – pirmoji nepriklausomos Lietuvos varžovė. Be abejo, kad bus sunku su visais, tačiau pasistengsime, kad ir su mumis jiems nebūtų lengva“, – burtus komentavo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.

Paskutinį kartą su grupės favorite Italija Lietuvos rinktinė žaidė atrankoje į 2008 metų Europos čempionatą. Tąsyk Neapolyje vykusias rungtynes su tuometiniais pasaulio čempionais lietuviai sužaidė lygiosiomis 1:1 (įvartį pelnė dabartinis LFF prezidentas Tomas Danilevičius), o atsakomosiose rungtynėse Kaune pergalę 2:0 šventė italai.

Su Šveicarijos futbolininkais mūsų rinktinė yra žaidusi tris kartus: prieš 98 metus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse (pralaimėta 0:9) ir atrankoje į 2016 metų Europos čempionatą (pralaimėta 0:4 ir 1:2).

Bulgarijos ir Lietuvos rinktines burtai suveda pirmą kartą, o Šiaurės Airija – V. Urbono jau paminėta pirmoji Lietuvos varžovė mūsų šaliai atsiribojus nuo Sovietų sąjungos. Tos pirmosios rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2, o lietuviams įvarčius pelnė Arminas Narbekovas ir Robertas Fridrikas. Beje, toje dvikovoje žaidė ir dabartinis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris. Atsakomosiose rungtynėse Vilniuje 1:0 triumfavo Šiaurės Airijos atstovai.

Atrankos tvarkaraštis turėtų būti paskelbtas artimiausiu metu, o pats pasaulio čempionatas Katare vyks 2022 metų lapkričio 21 – gruodžio 18 dienomis.

2020 12 08 07:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt