ketvirtadienis, spalio 29 d.
Būsto kainos Lietuvoje ir toliau kils
tiesa.com

Naujai kuriamos darbo vietos Kaune augina ir nekilnojamojo turto (NT) kainas. Jos pasak ekspertų sparčiai vejasi vilnietiškas. Didesnis gyventojų užimtumas tiesiogiai įtakoja būsto kainų augimą.

Analitikai paskaičiavo, kad sukūrus 100 naujų darbo vietų, NT sandorių skaičius vidutiniškai išauga 10 vienetų.

Augant sandorių skaičiui, kyla ir būsto kainos. Prognozuojama, kad Vilniuje per šiuos metus būstas pabrangs dar 10 proc.

Tokia tendencija pastebima Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje. Vilniuje paklausa auga dar didesniais tempais. Tiesa, yra ir išimčių – tai Šiauliai. Šiame mieste net ir didelis naujų darbo vietų skaičius niekaip neįtakoja paklausos ir kainų NT rinkoje, pranešė portalas delfi.lt.

Kalbėdami apie situacija NT rinkoje, ekspertai buvo vieningi: Lietuvos NT rinka labiausiai priklauso nuo emigrantų – jie diktuoja kainas ir nulemia paklausą bei vienų ar kitų projektų populiarumą.

Ilguoju laikotarpiu net ir sparčiai mažėjant gyventojų skaičiui, būsto kainos neturėtų smarkiai kristi, o paklausa drastiškai mažėti.

Anot SEB banko prezidento patarėjo Gitano Nausėdos, tokią tendenciją lems lietuvių įpročiai: žmonės iš pradžių būstą nuomoja, vėliau – ima paskolą ir įsigyja nuosavą, o vaikams pradėjus gyventi atskirai, senąjį būstą parduoda ir perka naują.

2016 03 10 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt