pirmadienis, liepos 13 d.
Būti lietuviu kas mėnesį kainuos 72 litus
tiesa.com

Neseniai paaiškėjo, kad visi bedarbiai, neužsiregistravę darbo biržoje, už kiekvieną praėjusių metų mėnesį turės susimokėti po 72 litus. Neva privalomo sveikatos draudimo mokestį. Ir visai nesvarbu, kad iš tiesų tai mokestis už „orą“.

Valdžia pabudo iš žiemos miego ir prisiminė, kad praėjusiais metais buvo priimtas jai labai palankus privalomas sveikatos draudimo mokestis. Kol kas jam išieškoti nebuvo imtasi reikiamų priemonių. Bet nuo šiol pinigai bus išmušami pasitelkus visas įmanomas galios struktūras. Pasiruoškite – artėja istorinė akimirka. Būti lietuviu kas mėnesį kainuos 72 litus!
 
Kam reikalingas toks mokestis?
 
Turbūt jums kyla klausimas – kam reikalingas toks mokestis? Neskubėkite daryti išvadų. Geriau pagalvokite: jeigu esate bedarbis ir neinate registruotis į darbo biržą, jūs esate našta valstybei. Jeigu susergate – susimokate privalomus mokesčius, pavyzdžiui, ligoninėje, ir esate gydomas. Pasveikstate – ir vėl iš jūsų jokios naudos.
 
Matydama tokią neteisybę, valdžia suprato – būtina kiekvieną bergždžią pilietį paversti naudingu. Kadangi pasaulyje dar nėra įprasta apmokestinti oro, Lietuvos gudručiai sugalvojo priversti susimokėti už sveikatą. Ir visai nesvarbu, kad nesergate. Visai nesvarbu, jeigu net gyvenate ne Lietuvoje. Niekas nesvarbu – SODRA yra mirtinai prasiskolinusi, ir bus surasti visi įstatymai, galintys išlupti iš žmonių pinigų.
 
Ar nėra apgaulė metus tylėti apie priimtą įstatymą ir tik po to pradėti išmušinėti pinigus? Taigi. Bet šita valdžia jau seniai susimovė, todėl nesitikėkite, kad jai dėl to bus gėda.
 
Vagiama iš skurdžiausių
 
Juokinga, bet Lietuvoje, priešingai nei visame pasaulyje, mokesčiais labiausiai apkraunami ne turtuoliai, o patys vargingiausi. Suprantama: kas gi apkraus oligarchus mokesčiais, kai jie dosniai remia valdžią. Priešingai – jie nuolat sulaukia nuolaidų iš valdžios, o tie, kas neturi pinigų, jokių lengvatų negali tikėtis.
 
Liūdna, bet vis tiek tenka sukti galvą: kaip niekur nedirbančiam žmogui susimokėti už visus metus, praleistus be darbo? Dalimis, kalba valdžios vyrai ir moterys. Kokiomis dalimis? Kokią dalį galima sumokėti iš nulio pajamų? Ar tik sveikatos ministras Raimondas Šukys kartu su finansų ministre Ingrida Šimonyte neužrūkė „žolės“, kad kalba tokius dalykus?
 
Ne. Jie puikiai žino – lengviausia lupti iš tų, kurie turi mažiausiai galios. Tokie paliegėliai net ir riaušių nesukels. Juos galima galutinai pribaigti mokesčiais. Tai, beje, ir daroma.
 
Sveiko proto paieškos
 
Kai būti nedirbančiu lietuviu, nesvarbu, kuriam pasaulio kampe esi, kas mėnesį kainuos 72 litus, kyla klausimas – ar šitą šalį valdo visiški idiotai, ar apskritai sąvokos protas ir Lietuva yra nesuderinamos?
 
Pasipiktinimas šiuo įstatymu – milžiniškas. Žmonės vis labiau nusivilia valdžia, kuri sunkmečiu smeigia peilį į nugarą ir ketina galutinai palaužti ir taip praradusius viltį savo piliečius.
Nesugebėdama sukurti adekvačios įstatymų sistemos valdžia vis labiau linksta priimti kuo daugiau privalomų draudimų.
 
O kur tada žmogaus laisvė? Finansų ministrė atšauna, kad tie, kas nemoka privalomų mokesčių, vagia iš dirbančiųjų. Nors iš tiesų labiausiai vagia tie, kurie kuria ir priiminėja kvailus ir nelogiškus įstatymus.
 
Po tokių sprendimų, kaip dėl privalomo sveikatos draudimo, Lietuva neabejotinai nusivils net ir didžiausi patriotai. O nemokantys valdyti politikai ir toliau žiopčios, kad alternatyvų nėra. Deja, jų nėra tik Lietuvoje.
 
 Laiškas redakcijai
 
Sulaukėmė tokio laiško iš pono  Dariaus Saginio: "Grįžau į Lietuvą. Pasiskaičiau apie visas tas mokesčių nesąmones ir nulėkiau į Valstybinę mokesčių inspekciją. Manau daug kam bus įdomus mūsų pokalbis su valdininke."
O štai ir atsakymai į klausimus.
 
D.Saginis: Dvylika metų gyvenu užsienyje ir ten dirbu. Kokie mokesčiai mane slegia Lietuvoje kaip Lietuvos pilietį?
VMI: Jei ten dirbate, privalėsite pristatyti tai patvirtinančius dokumentus. Jei nedirbate, privalomąjį sveikatos draudimą teks mokėti Lietuvoje.
D.Saginis: Norite pasakyti, jog privalėsiu reguliariai vien dėl to važiuoti tokį kelią, kad pristatyčiau jums “įrodymus”?
VMI: Taip. Priešingu atveju, skola tik augs.
D.Saginis: Ką daryti, jei staiga aš ar mano žmona liktume be darbo?
VMI: Skubiai važiuoti į Lietuvą ir registruotis darbo biržoje.
D.Saginis: Lietuvos darbo birža pasiūlys man darbą užsienyje?
VMI: Nusišnekate. Ji nepasiūlys jums darbo net Lietuvoje… Bet tokia yra Lietuvos tvarka.
D.Saginis: Vaikus išsivežėme dar mažus. Dabar jiems 19 ir 20 metų. Šiuo metu abu nedirba.
VMI: Vadinasi, jie jau dabar skolingi Valstybinei mokesčių inspekcijai už 2009 metus.
D.Saginis: Jūs nejuokaujate?
VMI: Ne.
D.Saginis: Tai ir jie privalo atvažiuoti į Lietuvą bei užsiregistruoti biržoje?
VMI: Taip.
D.Saginis:  Todėl, kad jie Lietuvos piliečiai?
VMI: Taip

2010 04 09 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt