antradienis, spalio 27 d.
Butų kainos krenta
tiesa.com

Nekilnojamojo turto agentūra „Ober-Haus“ skelbia, kad Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų spalio mėnesį smuktelėjo 0,2 proc. Rugsėjį buvo užfiksuotas 0,3 proc. sumažėjimas. Palyginti su praėjusių metų spaliu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose krito 1,7 proc.

Registrų centras skelbia, kad spalį butų pirkimo-pardavimo sandorių Lietuvoje sudaryta maždaug 18 proc. daugiau nei rugsėjį ir 21 proc. daugiau nei praėjusių metų spalį.

„Jau kelis mėnesius iš eilės sandorių ir kainų kreivės juda skirtingomis kryptimis. Sandorių kiekiai pastebimai auga, o kainos, nors ir nežymiai, bet leidžiasi žemyn“, - situaciją rinkoje įvardija „Ober-Haus“ Vertinimo departamento vadovas Saulius Vagonis.

Anot bendrovės, tarp didžiausių šalies miestų ryškesnis kainų nuosmukis spalį buvo užfiksuotas Kaune – 0,6 proc. Vidutinė kvadratinio metro kaina laikinojoje sostinėje sumažėjo iki 3 291 Lt (-19 Lt/kv. m ). Klaipėdoje ir Vilniuje atitinkamai buvo užfiksuotas 0,4 proc. ir 0,1 proc. kainų smuktelėjimas.

Vidutinė kvadratinio metro kaina Klaipėdoje šiuo metu yra 3 310 Lt (-14 Lt/kv. m ), Vilniuje – 4 105 Lt (-4 Lt/kv. m ). Šiauliuose ir Panevėžyje vidutinės butų kainos spalį nekito ir išliko tokios pačios kaip ir rugsėjį: Šiauliuose – 1 891 Lt/kv. m , o Panevėžyje – 1 835 Lt/kv. m .

2012 11 15 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt