trečiadienis, spalio 20 d.
Buvęs Liaudies partijos kandidatas nuteistas už neapykantą prieš homoseksualus: kaltino žaginant vaikus
Dominykas Griežė
LRT
Pranciškus Valickas

2020 m. rinkimuose į Seimą dalyvavęs ir jų metu dėl savo pareiškimų pagarsėjęs Liaudies partijos kandidatas Pranciškus Valickas ketvirtadienį buvo nuteistas už savo žodžius. TV eteryje rinkimų debatų metu neapykantą prieš homoseksualus kurstęs politikas per dvejus metus turės sumokėti 5 tūkst. eurų baudą.

P. Valicką išgarsino 2020 m. rugsėjį įvykusi istorija, kai LRT organizuotuose debatuose dalyvavęs Liaudies partijos kandidatas pareiškė, kad iškrypėliai galės įsivaikinti vaikus, juos žaginti. Taip P. Valickas pasisakė apie Stambulo konvencijos ratifikavimą.

„Dabar tiesiai šviesiai – lytys yra dvi ir jokių kitokių nėra. Čia yra gamtos kūrinys, o ne visokių filosofų iškrypėlių sumanymas. Dabar kitas dalykas: prisidengdami labai gražiais lozungais apie moterų gynimą, jie nori prastumti homoseksualistų pederastų šeimas, įteisinti kaip normalias šeimas. Ką tai reiškia: o tai reiškia, kad jie, iškrypėliai, tada galės įsivaikinti vaikus, įsivaikinti, ir įsivaikinę juos kankinti, išnaudoti, žaginti. Ir tai yra paslėpta forma bandoma prastumti pedofilijos legalizavimą“, – TV eterio metu pareiškė politikas.

...

Anot Vilniaus miesto apylinkės teismo, taip P. Valickas peržengė politinės kritikos ribas, viešai tyčiojosi, niekino žmonių grupę dėl įsitikinimų ar pažiūrų ir dėl seksualinės orientacijos.

Po 2020 m. rugsėjo 23 d. transliuotų debatų į prokuratūrą dėl neapykantos kurstymo kreipėsi tuometiniai kandidatai į Seimą – teisingumo ministre vėliau tapusi Evelina Dobrovolska ir Tomas Vytautas Raskevičius.

Policija iš pradžių atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau vėliau prokuratūra nutarė P. Valicko pasisakymus įvertinti.

Buvęs kandidatas į Seimą teisme neigė kurstęs neapykantą prieš seksualus. Tačiau teismas buvo kitos nuomonės – teisėjas Vladimiras Berezovskij pripažino P. Valicką kaltu, nuteistajam už neapykantos kurstymą skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Pastarąją nuteistasis įpareigotas dalimis sumokėti per dvejus metus, kas mėnesį sumokant ne mažiau kaip 208,33 euro.

Šis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

2021 09 30 18:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt