šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas: „Taigi sveikinu, rusai iš vakarų, rusai iš rytų“
Alfa.lt
Fotobankas
Valdas Tutkus.

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, generolas leitenantas Valdas Tutkus pakomentavo Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad 2021“. Kai kurios jo įžvalgos gali bauginti.

„Baigėsi Rusijos ir Baltarusijos, tradicinėmis tapusios, karinės pratybos Zapad. Kaip ir reikėjo tikėtis, jokių provokacijų, nukrypimo nuo scenarijaus ar kitų nesusipratimų. Nuogąstauta kaip ir be reikalo. Kiekviena valstybė treniruoja savo kariuomenę, moko štabus, ir tai daroma sąlygomis, maksimaliai priartintomis kovinėms“, – savo feisbuko paskyroje rašo V. Tutkus (kalba netaisyta).

Pasak jo, pagrindiniai „Zapad“ tikslai buvo pasiekti: sukelta įtampa Lietuvoje mūsų valstybėje, buvo pademonstruota, kad jungtinė Rusijos ir Baltarusijos karinė vadovybė yra pajėgi planuoti, organizuoti ir vadovauti stambaus masto karinėms pratyboms. Kariniai daliniai gerai apginkluoti, apmokyti, organizuoti ir pajėgūs vykdyti iškeltus uždavinius.

„Kitaip sakant, žiūrėkit ir bijokit. Žiūrėti, aišku, reikia, bijot turbūt nėra ko, nes esame NATO valstybė kartu su sąjungininkais pasiruoši reaguoti į bet kokius netikėtumus“, – rašo buvęs kariuomenės vadas.

Jam labiausiai nepatinka pastebėjimas, jog praktiškai nebeliko Baltarusijos kariuomenės: „Ji integruota į Rusijos kariuomenę ir geba veikti kaip Rusijos kariuomenės sudėtinė dalis. Matomai, mažai kam šiandien kyla abejonių, kad Baltarusijos, kaip suverenios valstybės, dienos suskaičiuotos. NATO ir Europa ribojasi su Rusija ne tik Kaliningrado srityje, bet ir ten, kur anksčiau buvo Baltarusija. Jei anksčiau mes galėjome tikėtis, kad karinio konflikto metu Baltarusija nepanorės veltis į konfliktą su NATO, o, reiškia, Rusijos kariniai daliniai neatsiras prie mūsų sienų, tai šiandien jų nuomonės niekas ir neklaus. Juk Sąjunginė valstybė.“

„Taigi sveikinu, mes Lietuvoje matome sumuštinio principą – rusai iš vakarų, rusai iš rytų. Belieka tikėtis, kad ten irgi niekam nereikia pilno maštabinio karo su NATO“, – priduria V. Tutkus.

Kartu jis sveikina naują karinį aljansą AURUS, kurį praėjusią savaitę sudarė JAV, Didžioji Britanija ir Australija. Vis dėlto buvęs kariuomenės vadas pažymi, kad į naują aljansą neįtraukta Europa: „Gal JAV pasidarė per sunku tartis su ES, gal nemato rimto ES vaidmens šiuose klausimuose, gal tiesiog nutarė vienytis su patikimais ir stipriais partneriais. Sunku pasakyti, matomai, artimiausiu metu bus apie ką kalbėtis ES ir AURUS politikams.“

„Mums gi svarbu, kiek NATO interesai ateityje atitiks JAV interesus. Ar keisis amerikiečių požiūris į Europos, ypač Rytų ir Centrinės Europos gynybą. Man visa tai kol kas nevisai aišku. Žvelgiu į ateitį su optimizmu, tačiau negaliu pasakyti, kad visiškai ramiai“, – nuogastauja V. Tutkus.

2021 09 20 12:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt