trečiadienis, sausio 27 d.
Buvusi karininkė šiandien gina vaiko teises
Alfa.lt

Buvusi policijos kursantė, o vėliau ir Lietuvos kariuomenės karininkė uniformą pakeitė į civilinius drabužius ir įsidarbino Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje. šiuo metu Eglė Sinkevičienė ne tik Alytaus apskrities vaiko teisių gynėja, kartu ji ir kariuomenės atsargos karininkė bei trijų sūnų mama.

„Dar būdama moksleive tiksliai žinojau, kur stosiu pabaigusi mokyklą. Norėjau tapti policijos pareigūne. Visuomet svajojau apie darbą, kurį dirbdama jausčiausi naudinga, padėčiau kitiems. Įstojau į Lietuvos teisės akademiją. (...) Ilgainiui supratau, kad nenoriu tapti policijos pareigūne, kad tai – ne mano pašaukimas, todėl pabaigusi studijas pasukau į kariuomenę“, - pasakoja E. Sinkevičienė.

Keturiasdešimt dvejų moteris teigia, kad įstojusi į kariuomenę atrado savo kelią bei greitai tapo karo prievolės vyriausiąja specialiste, kuriai buvo suteiktas vyresniojo leitenanto laipsnis.

„Tarnavau Tėvynės labui netausodama savęs, tikėdama tuo, ką darau. Niekada nemąsčiau apie tai, ką veiksiu ar kuo užsiimsiu, kai ištarnausiu atitinkamą laiką kariuomenėje ir teks išeiti į atsargą. Laikas ėjo, netruko ateiti ir ta diena, kai teko atsisakyti uniformos ir sugrįžti į civilį gyvenimą. Būdama vos 33 metų, išėjau į atsargą, nežinojau, ką noriu veikti toliau, tačiau suvokiau, kad man būtina bendrauti ir padėti žmonėms.

Atsitiktinai atradusi darbo skelbimą, kviečiantį prisijungti prie vaiko teisių gynėjų komandos Alytuje. Ilgai negalvodama išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą. Laimėjusi atranką, tapau Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus budėtoja“, - moteris pasakoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos pranešime.

Vaikų teisių ginėja pasakoja, kad nauji iššūkiai tarnyboje ją vertė kaip reikiant pasistengti, išmokti perprasti kitokius nei iki šiol buvo sutikusi žmones, gebėti paguosti nuskriaustus vaikus.

„Tačiau svarbiausia tai, kad tikėjau ir žinojau, jog šis darbas prasmingas. Buvau ir esu įsitikinusi, jog didžiausias apdovanojimas už darbą man būtų atsistojusios ant kojų ir tinkamai užauginusios vaikus šeimos, su kuriomis dirbu“, - sako E. Sinkevičienė.

Eglės energijos šaltinis – trys sūnūs

Moteris tikina, kad jos energijos šaltinis yra trys sūnūs, sutuoktinis Dalius ir namai.

„Šeimoje turime tradicijas, kurių stengiamės laikytis. Kas vakarą visi susėdame prie bendro vakarienės stalo, pasišnekučiuojame, pasidalijame dienos įspūdžiais. Suvokiu, kad ne visuomet taip bus – sūnūs auga, pradės savo gyvenimą, tačiau mane džiugina akimirka, kurią išgyvenu dabar“, - teigia buvusi karininkė.

Trijų sūnų mama sako neįsivaizduojanti gyvenimo be teisingumo, atjautos, o šeimos – be atvirumo. Dirbdama su sunkumus patiriančiomis šeimomis moteris įsitikino, kaip svarbu yra pasitikėjimas ir tikėjimas vieni kitais.

„Svarbu, kad vaikai atvirai bendrautų su tėvais ir būtų išgirsti, kad žinotų, jog visada sulauks pagalbos iš šeimos, nesvarbu ar jie tariamai blogi ar geri. Blogų vaikų nėra. Yra tik etiketės, kurias mes, suaugusieji, užklijuojame vaikams bei vieni kitiems.

Aš niekada nesmerkiu žmonių, su kuriais dirbu. Žinau, kad viskam yra priežastys, kad sunkus gyvenimas ir nesėkmės nėra pagrindas smerkti žmogų“, - pasakoja moteris.

Per gyvenimą drauge su vyru: ir kariuomenėje, ir ginant vaikus

Vaikų teisių ginėja tikina, kad net po darbo valandų pabaigos negali uždaryti darbo durų ir užmiršti tai, su kuo praleido visą dieną.

„Tačiau, kiek sugebu, stengiuosi atsiriboti, juk turiu ir savo gyvenimą. Dėmesio laukia sūnūs, vyras. Labai džiaugiuosi, kad mane supranta vaikai, o sutuoktinis – juk mano kolega. Mes beveik visą gyvenimą kolegos. Kariuomenėje tarnavome kartu, ten ir susipažinome, susituokėme, išėjome į atsargą, dabar ir vėl dirbame vienoje tarnyboje.

Todėl visada jaučiuosi suprasta ir palaikoma. Atsipalaiduoju ir pailsiu skaitydama. Labai mėgstu skaityti - jaukiai susirangau ant sofos ir skaitau, galėčiau taip leisti visą savo laisvalaikį. Tokiu būdu ir pailsiu, ir atsijungiu nuo rūpesčių, ir pasisemiu jėgų darbui“, - pasakojosi E. Sinkevičienė.

2021 01 09 18:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt