trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Buvusi P. Gražulio padėjėja teisme pripažino – su politiku buvo pora, kartu gyveno (atnaujinta)
Dominykas Griežė
Alfa.lt
Patricija Pachomovaitė, Petras Gražulis

Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinamas Seimo narys Petras Gražulis ketvirtadienį netiesiogiai turėjo galimybę vėl susitikti su buvusia savo drauge Patricija Pachomovaite. Koldūnus ir kitą produkciją gaminusioje bendrovėje „Judex“ dirbusi moteris teisme atvirai pripažino, kad su skandalingu parlamentaru ją siejo artimi santykiai.

P. Gražulis kaltinamas 2015–2017 metais naudodavęsis savo, kaip Seimo nario, padėtimi ir iš privačios bendrovės „Judex“, su kuria netiesiogiai yra siejamas, gaudavo įvairią turtinę naudą, o taip pat rūpinosi šios bendrovės padėtimi ir gerbūviu – prašydavo tam tikrų pareigūnų veikti bendrovės naudai, o kai bendrovės produkcijoje pakvipo listerijomis, siekė atitinkamų tarnybų palankumo, kad „Judex“ padėtis pagerėtų.

P. Gražulio galimai nusikalstama veikla, bylos duomenimis, prasidėjo kai į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.

Įtariama, kad parlamentaras padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Anot prokurorų, P. Gražulis veikė bendrovės „Judex“ tuometinio generalinio direktoriaus Rimanto Kičo ir bendrovės komercijos direktorės P. Pachomovaitės prašymu. Pastaroji dirbo ir jo padėjėja Seime.

Ši istorija jau pareikalavo vienos institucijos vadovo galvos. P. Gražulis galimai tuometinį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovą Joną Milių prašė veikti „Judex“ interesais, kad nebūtų uždrausta eksportuoti „Judex“ produkciją į Rusiją į Baltarusiją. J. Milius vėliau buvo atleistas.

Pats P. Gražulis kaltinamas naudojęsis įvairiausiais įmonės resursais – važinėjo „Judex“ priklausiusiu automobiliu „Lexus“, kurą apmokėjo bendrovės kuro kortelėmis, skraidydavo į užsienį „Judex“ apmokėtais lėktuvų bilietais.

Šeimyniniai ryšiai

„Judex“ dirbusi P. Gražulio padėjėja Seime P. Pachomovaitė teisme atvirai pripažino, kad su Seimo nariu ją siejo artimi santykiai, jie kartu gyveno.

„Kaip ir minėjau parodymuose, su Petru Gražuliu buvome artimi, kaip pora“, – nuo pačios posėdžio pradžios atvirai dėstė P. Pachomovaitė.

Moteris teigė, kad bendrovėje „Judex“ ji įsidarbino P. Gražulio dėka, pati šio darbo net ne itin norėjo, tačiau su P. Gražulio palaikymu tapo administratore, vėliau užėmė aukštesnes, vadovaujančias pareigas, dirbo komercijos direktore. Seimo narys ją vežė ir tartis dėl darbo.

Foto galerija.: new_000238225_0

P. Pachomovaitė teisme taip pat išdėstė tam tikras darbo bendrovėje „Judex“ aplinkybes. Anot liudininkės, kai įmonė sulaukė nemalonaus dėmesio dėl galimo produkcijos užterštumo listerijomis, tuometinis VMVT vadovas J. Milius bendravo su bendrovės atstovais, anot P. Pachomovaitės, duodavo tam tikrų patarimų. Tiesa, kad J. Milius kategoriškai bandė padėti įmonei išsisukti, negalima teigti – pasak liudininkės, J. Milius galėjo tiesiog padėti įmonei iš žmogiškosios pusės, pagelbėti ištaisyti padarytas klaidas.

Kilus „Judex“ skandalui žiniasklaidoje spekuliuota, kad P. Gražulis gali būti tikrasis šios bendrovės vadovas. P. Pachomovaitė teigė negalinti to visiškai patvirtinti, tačiau anksčiau buvo įsitikinusi, jog P. Gražulis yra faktinis įmonės savininkas.

„Iš tikrųjų sunku pasakyti. Aš įsivaizdavau, kad jis yra savininkas, bet kaip yra iš tikrųjų, aš negaliu pasakyti“, – sakė liudininkė.

Kilus listerijų skandalui, įtariama, P. Gražulis siuntė P. Pachomovaitę į Kaliningradą susitarti dėl kyšio pareigūnui, kad šis užmerktų akis į galimą produkcijos užterštumą ir būtų galima ja toliau prekiauti. Moteris pripažino, kad yra vykusi į Kaliningradą, komandiruotės vyko darbo reikalais.

Pasak P. Pachomovaitės, tikėtina, kad ji galėjo į užsienį vykti su Seimo nario vairuotu automobiliu „Lexus“. Moteris teigė, kad tokia situacija įmanoma, kadangi ji gyveno kartu su P. Gražuliu ir vedė bendrą buitį.

„Žinote, kol gyvenome su Petru, aš naudodavausi viskuo, ir automobiliu“, – teigė P. Pachomovaitė.

Žinomas žmogus

Liudininkė pripažino, kad buvo pirkusi lėktuvo bilietus P. Gražuliui, pastarojo sūnui Simonui, o šie bilietai buvo apmokėti „Judex“. Įdomi detalė – kai sąskaitos buvo pateikiamos tuometinei Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei, buvo prašoma nenurodyti keleivio vardo ir pavardės.

„Gal kad žinomas žmogus“, – kodėl prašyta nenurodyti, jog vienas iš keleivių yra P. Gražulis, sakė P. Pachomovaitė.

Kodėl iš „Judex“ lėšų buvo pirkti lėktuvo bilietai P. Gražulio sūnui ir kitiems asmenims, teisėjos žodžiais, „prie ko“ šie asmenys ir „Judex“, P. Pachomovaitė negalėjo pasakyti. „Prie nieko“, – lakoniškai atkirto liudininkė.

2021 11 25 14:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt