penktadienis, vasario 26 d.
Buvusiai „pupytei“ apkarto santuoka su S. Velečka-Agurku: į turtus ir automobilį nusitaikė antstolis
Alfa.lt

2015 metais su Kauno Agurkinių gaujos lyderiu Sauliumi Velečka-Agurku susituokusi buvusi „Olialia pupyčių“ narė Marina Bui-Velečkienė galėjo džiaugtis, kad gyvenimo kelyje turės solidų vyrišką petį, į kurį galės atsiremti. Tačiau ši santuoka turi ir nemalonių pasekmių – kadangi S. Velečka turi atlyginti savo nusikaltimų aukoms padarytą žalą, antstoliai nusitaikė į bendrai šeimos užgyventą turtą.

Nors nuo pat santuokos pradžios garsaus nusikaltėlio statusą visuomenėje turintis S. Velečka faktiškai visą laiką praleido už grotų, praeityje pripažinimo ant scenos siekusiai M. Bui-Velečkienei tenka susitaikyti su aplinkybe, kad, įstatymiškai žiūrint, santuokoje užgyventas turtas laikomas bendru sutuoktinių turtu, iš kurio galima padengti vieno padarytą žalą, net jei antras su ja visai nesusijęs.

Dėl šios priežasties praėjusį spalį buvusi „pupytė“ neteko turėto automobilio – pastarąjį 2020 m. rugsėjo 23 d. antstolis Saulius Mulevičius nurodė areštuoti, transporto priemonė gali būti panaudota atlyginti žalai, kurią savo nusikaltimais padarė Agurko pravardę turintis S. Velečka. Pagrindą turto areštui davė Klaipėdos apygardos teismas, praėjusių metų gegužę priėmęs vykdomąjį raštą, kuriuo iš S. Velečkos nurodyta išieškoti 20 tūkst. eurų įvertintą padarytą žalą.

Automobilio markė teismų dokumentuose yra užslaptinta, tačiau nurodoma, kad transporto priemonę žinoma moteris už 3 tūkst. eurų siuntėsi iš JAV, papildomai kainavo jos remontas.

Dėl tokių antstolio veiksmų M. Bui-Velečkienė kreipėsi į teismą, teigdama, kad automobilį pirko iš savo pinigų, kurie su kalinčiu sutuoktiniu neturi nieko bendro. Žinoma moteris teismui nurodė, kad dar 2016 m. balandį jos tėvas dovanojimo sutarties pagrindu padovanojo jai 100 tūkst. eurų, iš pastarųjų pinigų ji 2017 m. liepą ir pirkusi automobilį.

Tuo tarpu už grotų nuo 2011 metų kalintis sutuoktinis, anot M. Bui-Velečkienės, jokių pajamų negaudavo ir prie automobilio pirkimo neprisidėjo – pastarasis yra vien jos. Tokią žmonos versiją palaikė ir pats agurkas, nurodęs, kad jam, laiką leidžiančiam už grotų, automobilis nėra reikalingas, sutuoktinė jį pirko išskirtinai savo poreikiams.

Tačiau turto areštą pritaikęs S. Mulevičius nebuvo linkęs pripažinti, kad automobilis turi likti buvusios dainininkės žinioje. Anot antstolio, automobilis buvo įgytas santuokos metu, todėl jam taikytinas Civiliniame kodekse nurodytas bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės turtinis režimas.

Antstolis taip pat pažymėjo, kad nėra nustatyta, kuri automobilio dalis priklauso skolininkui, tačiau už asmenines lėšas santuokos metu įgytas turtas pripažįstamas asmenine sutuoktinio nuosavybe tik tais atvejais, kai įrodoma, kad to turto įgijimo metu buvo aiškiai išreikšta sutuoktinio valia įsigyti turtą asmeninėn, o ne bendrojon nuosavybėn. O tokios valios S. Velečka, anot antstolio, nenurodė.

Nesusitarusi su antstoliu, M. Bui-Velečkienė kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, tačiau pastarasis nurodė, kad automobilis areštuotas pagrįstai, santuokos metu įgytas turtas laikomas bendra sutuoktinių nuosavybe, jei nėra aiškiai išreikšta, kad turtą įsigijo tik vienas iš sutuoktinių. Buvusi „pupytė“ nenuleido rankų ir apskundė tokį sprendimą aukštesnės instancijos teismui.

Skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas taip pat nebuvo linkęs pritarti M. Bui-Velečkienei. Teisėjas Irmantas Šulcas šiomis dienomis atmetė žinomos moters prašymą panaikinti jos automobiliui taikomą areštą, toks sprendimas daugiau negali būti skundžiamas.

Tuo tarpu kalintis žinomas nusikaltėlis ir jo žmona ėmėsi priemonių, kad tokia istorija nesikartotų – Marina ir Saulius Velečkos 2020 m. liepą sudarė vedybų sutartį, kuria siekiama apsaugoti įgytą turtą nuo antstolių ir kitų interesantų.

2021 02 20 17:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt