ketvirtadienis, gegužės 19 d.
Celofano pravarde žinomo veikėjo galimos sąsajos su Baltarusija: įtariamas naudojantis prabangiu „Jaguar“ su diplomatiniais numeriais (papildyta URM komentaru)
Alfa.t
Facebook
Antanas Kandrotas

 Politikos ir visuomenės veikėjas Antanas Kandrotas, geriau žinomas Celofano pravarde, pastarosiomis savaitėmis sulaukė daug dėmesio dėl dalyvavimo Didžiajame šeimų marše, kuriame tapo savotiška renginio žvaigžde, ir dėl praėjusią savaitę sostinėje vykusių mitingų, kurių metu prie prezidentūros bendravo su Gitano Nausėdos patarėju Povilu Mačiuliu.

Dėl pasisakymų prieš Partnerystės įstatymą ir seksualinių mažumų diktatūrą, nusiteikimo prieš konservatorius ir liberaliąsias partijas palaikymo sulaukiantis A. Kandrotas kartu sulaukia ir nemažai kritikos. Naujausias atvejis – „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas feisbuke paviešino nuotrauką, kurioje asmuo, panašus į A. Kandrotą, stovi prie prabangaus „Jaguar“ automobilio, pažymėto diplomatiniais numeriais.

Anot A. Tapino, ši nuotrauka parodo A. Kandroto sąsajas su kaimynine valstybe.

„Atkreipiu dėmesį į naująjį prezidentūros draugą ir vieną iš Šeimų sąjūdžio lyderių A. Kandrotą-Celofaną, kuris neseniai davė interviu Baltarusijos televizijai, pasakodamas, kokia bloga yra Europos Sąjunga.

Nuotrauka šviežia ir tikrai įdomi. Joje užfiksuotas Celofanas, kuris Viados degalinėje Vilniuje sėda prie prabangaus „Jaguar“ automobilio vairo. Dar įdomesni raudoni automobilio numeriai – juos patikrinę specialistai man beveik 100 proc. garantavo, kad tai yra draugiškosios Baltarusijos diplomatiniai numeriai ir jiems priklausantis automobilis.

Dar įdomiau, kad diplomatinio automobilio bet kas vairuoti negali, tam reikalingas specialus leidimas, kurį, matyt, Celofanui yra suteikusi Baltarusijos ambasada. Jei neklystu, tokiu atveju automobilio vidus yra traktuojamas kaip Baltarusijos teritorija ir mūsų pareigūnai turi ribotas galimybes kažką padaryti“, – teigia A. Tapinas.

Dėl šios informacijos Alfa.lt pabandė susisiekti su A. Kandrotu ir Baltarusijos ambasada Lietuvoje, tačiau susisiekti nepavyko – tikimės, kad informacija iš šių šaltinių publikaciją pavyks papildyti vėliau. Užklausą portalas taip pat pateikė Valstybės saugumo departamentui, tačiau pastaroji institucija kol kas taip pat nepateikė informacijos.

Papildyta: Užsienio reikalų ministerija portalui teigė nesiimanti vertinti A. Kandroto elgesio, kartu nurodė, kad A. Tapino minimas automobilis, jei ir turi diplomatinius numerius, tai ne tokius, kurie išduodami atstovybėms.

„Užsienio reikalų ministerija nekomentuoja Lietuvos gyventojų elgesio šalies viduje. Lietuvoje akredituotoms užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms išduodami žalios spalvos fono su baltu tekstu diplomatiniai numeriai“, – nurodė URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas.

Alfa.lt pažymi, kad ši informacija nėra patikrinta, tačiau dėl A. Kandroto visuomeninės reikšmės manome, kad visuomenė turi teisę žinoti apie galimas A. Kandroto sąsajas su užsienio valstybėmis.

2021 06 25 15:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt