antradienis, spalio 27 d.
COVID-19 pandemija tapo aukso amžiumi Lietuvos valdininkams: algos augo tūkstančiais
Alfa.lt

Lietuvoje siaučiant koronaviruso pandemijai ir nedarbo lygiui išaugus iki rekordinių aukštumų, šalies ministerijų ir kitų valstybės institucijų klerkai neigiamų COVID-19 pasekmių nepajuto. Priešingai - nemažai daliai jų pandemija gerokai papildė pinigines ir šis padidėjimas greičiausiai neišnyks net ir atradus vakciną nuo koronaviruso. 

Kaip skelbia „Lietuvos ryto“ televizija, atlyginimai pastaraisiais mėnesiais didėjo Sveikatos apsaugos (SAM) bei Socialinės apsaugos ir darbo (SADM) ministerijose, Ligonių kasose, Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre.  Papildomais šimtais ar net tūkstančiais prie algos džiaugėsi ir ma-ai su koronavirusu susijusių Vidaus reikalų bei  Aplinkos ministerijos valdininkai. 

Ministrai tokį dosnumą aiškina per pirmąją pandemijos bangą užgriuvusių darbų gausa, su kuria tvarkytis neva tekdavo ne tik po darbo, bet ir savaitgaliais.

SAM Viceministrų ir kanclerio uždarbis per karantiną šoktelėjo per tūkstantį eurų, ir siekė beveik 7 tūkstančius eurų. Valstybinės ligonių kasos direktoriaus piniginė kas mėnesį pasipildė daugiau nei pusantro tūkstančio eurų, jo alga pasiekė beveik 6 tūkst. eurų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovų uždarbis padidėjo tūkstančiu eurų, iki 4 tūkstančių eurų.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, kad čia „viskas tvarkoje“, nes sektorius dirbo daugiau nei bet kada anksčiau. 

Algos išaugo ir Vidaus reikalų viceministrams - jos padidėjo 1,3 tūkst. eurų ir siekė per 5 tūkst. eurų. Daugiau nei tūkstančiu eurų padidėjo ir SADM viceministrų uždarbiai, didesnius atlyginimus gavo ir Didesnes algas per karantiną gavo ir su koronaviruso pandemija nelabai susijusios  Aplinkos ministerijos kancleris, viceministrai ir patarėjai.

500-1000 eurų didėjo ir Finansų, Žemės ūkio ministerijų, taip pat Vyriausybės kanceliarijos vadovybės, premjero patarėjų atlyginimai.

2020 09 28 16:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt