pirmadienis, sausio 17 d.
COVID-19 pasekmės: jaunam automobilių dažytojui netekus darbo teko pradėti prekybą narkotikais
Dominykas Griežė
Unsplash
Narkotikai

Pasaulį jau dvejus metus siaubiančios Covid-19 pandemijos pasekmės pasaulio ir atskirų šalių ekonomikai dar tik turėtų paaiškėti. Tačiau jau dabar aišku, kad bent Lietuvoje ekonomikai pandemija ir karantinai turėjo skaudžių pasekmių – užsidarė verslai, žmonės neteko darbo. Norint išgyventi, kai kuriems teko griebtis labai pavojingų, nusikalstamų metodų.

Kauno apylinkės teisme išnagrinėta dramatiška istorija, prasidėjusi vykstant Covid-19 pandemijai – be darbo ir pajamų šaltinio likęs kaunietis nusprendė, kad užsidirbs pardavinėdamas narkotikus, tačiau įkliuvo teisėsaugai, galiausiai susilaukė teistumo.

Bylos duomenimis, į narkotikų prekybą pasinėręs kaunietis teisėsaugai įkliuvo 2021 m. kovo 26 d., kai policija laikinojoje sostinėje pastebėjo įtartiną vyrą ir nusprendė jį patikrinti. Kaip paaiškėjo, iki tol neteistas A. A. nebuvo šiaip sau mėgėjas laisvalaikiu prisidurti vieną kitą eurą ir į prekybą narkotikais žiūrėjo rimtai – pas jį kuprinėje rasti 29 folijos lankstinukai ir užspaudžiamas plastikinis maišelis su kanapėmis, iš viso „žolės“ rasta kiek daugiau nei 24 gramai, taip pat 12 tablečių su psichotropine medžiaga MDMA, geriau žinoma kaip ekstazis.

Dar daugiau narkotinių medžiagų pareigūnai rado A. A. namuose atliktos kratos metu – čia rasti dar keli gramai kanapių ir keli perforuoti popieriaus lapeliai, prisotinti LSD.

Su įkalčiais įkliuvęs dileris neišsisukinėjo ir pripažino įsigijęs narkotikus. Viso to priežastis, anot kauniečio, buvo tai, kad neturėjo kaip išgyventi.

Anot nuteistojo, anksčiau jis dirbo automobilių dažytoju, tačiau užėjus antrajai Covid-19 bangai darbo faktiškai neliko. Situacija buvo tokia prasta, kad, kaip teigė A. A., nepavyko susirasti net jokio kito darbo. 2020 m. gruodį vyrui teko priimti sprendimą dėl tolesnio gyvenimo ir pajamų. Kaip teigė nuteistasis, padarė klaidą, nes neturėjo „su kuo pasitarti ir į ką atsiremti“ – įsigijo pirmiausia marihuanos, o vėliau ir ekstazio, šias medžiagas ėmė platinti savo pažįstamiems.

Anot A. A., tarp jo draugų ir pažįstamų tokios narkotinės medžiagos turėjo didelę paklausą, todėl tiek klientų, tiek pajamų netrūko – narkotines ir psichotropines medžiagas pirko 15–20 klientų.

„Žinojau, kad tie žmonės vartoja ir tiesiog suteikiau jiems tai, ko jiems reikia, nes neturėjau kaip išgyventi – neturėjau iš ko pasiskolinti, nes neturiu nieko iš giminių, tai buvo tokia situacija, kad padariau ne tą sprendimą ir sugalvojau pardavinėti“, – nurodė vyras, teigęs, kad savo tėvo nematė gyvenime, o mama mirė, kai jam tebuvo 18 metų.

Pasak A. A., praėjusią vasarą galiausiai pavyko susirasti darbą – vėl ėmė dažyti automobilius. Tačiau oficialiai kaunietis teigė neįsidarbinęs, nes nežinojęs, kokia bausmė jo laukia.

Nors vyras pripažino, kad platina narkotines medžiagas, kas yra dar didesnis nusikaltimas nei narkotinių medžiagų laikymas, Kauno apylinkės teismas į šią istoriją pažiūrėjo atlaidžiai. Anot teisėjos Živilės Bliūdžiuvienės, A. A. yra labai jauno amžiaus (prieš keletą metų baigęs mokyklą), mokosi profesinėje mokykloje, susirado darbą, o į savo padarytą nusikaltimą žiūri kritiškai. Be to, vieną parą jau praleido už grotų.

Atsižvelgus į šias aplinkybes, kauniečiui skirta 59 parų arešto bausmė, tačiau jos vykdymas atidėtas vieneriems metams. Per šį laikotarpį bus taikoma intensyvi priežiūra – nuteistasis turės nešioti elektroninį sekimo įtaisą, laikytis nustatytos dienotvarkės ir dalyvauti elgesio keitimo programose.

2022 01 01 17:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt